facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-03-27
 

Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości

Z roku na rok przybywa fanów turystyki narciarskiej. Co za tym idzie, rośnie też zapotrzebowanie na najwyższej jakości sprzęt. W tym miejscu pojawia się w Atomicu odrębna kategoria – rodzina Backland. Przynależy do niej zarówno ekwipunek skitourowy, freeride’owy, freestyle’owy, jak i sprzęt do narciarstwa biegowego. Wszystkich członków rodziny łączy precyzja wykonania i wyposażenie w technologię race’ową dla zwiększenia mocy i komfortu jazdy.


ZDOBĄDŹ KAŻDY SZCZYT

Atomic produkuje sprzęt już od 60 lat. Te lata pozwoliły na zdobycie ogromnego doświadczenia w zakresie produkcji nart race’owych najwyższej klasy. Teraz doświadczenie to zostało przełożone również na narciarstwo turystyczne. Światowe sukcesy potwierdzają, że również w tym zakresie sprzęt Atomica jest mistrzowski. Przykładów nie trzeba daleko szukać – to właśnie na Backlandach nasz rodak, Andrzej Bargiel, pobił w zeszłym roku rekord Śnieżnej Pantery! Ultralekkie produkty z tej kategorii z pewnością ułatwią każdemu zdobywanie własnych szczytów i przełamywanie granic. 

 

 

 

BUTY BACKLAND – SWOBODA, KOMFORT I KONTROLA

Buty Backland podbijają rynek już trzeci sezon. Wyróżniają je trzy kluczowe atrybuty:

Swoboda ruchu przy wspinaniu – dzięki innowacjom, takim jak Frictionless Pivot i całkowicie usuwalnemu językowi, ruch przy wspinaniu jest zupełnie naturalny. Ponieważ buty ważą niecały kilogram (987 g), wspinaczka jest tak przyjemna, jak w specjalistycznym obuwiu górskim!

Pełna kontrola podczas jazdy – w przeciwieństwie do innych lekkich butów skitourowych, Backlandy wyposażone są w Carbon Spine, który zwiększa moc buta, a system Cross Lace zapewnia dokładne trzymanie stopy. Te technologie Atomica sprawiają, że zjazd w Backlandach jest wspaniałym doświadczeniem. 

 

Prawdziwy komfort – dla zwiększenia wygody stworzyliśmy w pełni oddychający liner Backland Platinum. Buty są także jedynymi na rynku butami skitourowymi z technologią Memory Fit, czyli techniką ultraszybkiego dopasowywania i personalizowania butów pod wpływem ciepła.



 

KOBIECE POWIĘKSZENIE RODZINY

W tym sezonie pomyśleliśmy o udogodnieniach dla kobiet. Dodaliśmy model buta dla osób, które dopiero zaczynają swą przygodę z touringiem, Backland NC. Rozwinęliśmy także narty Backland 85 W i Backland 78 W: dwa nowe modele zaprojektowane specjalnie z myślą o intensywnie rozwijającym się rynku kobiecego touringu. Sprzęt ten w pełni zachowuje cechy i moc uniwersalnych modeli, dodatkowo wzbogacony został o piękne grafiki i kolory.

 

DLA POSZUKIWACZY PUCHU I BIEGACZY 

W narciarstwie turystycznym nie chodzi jednak tylko o podchodzenie. Prawdziwa zabawa dotyczy również zjazdów, najlepiej w świeżym śniegu. Dla poszukiwaczy wrażeń w puchu Atomic stworzył specjalną nartę Backland FR 109, która jest idealnym wyborem dla freeriderów, chcących założyć własną linię z dala od wyciągów.

A dla tych, którzy preferują biegi na płaskiej powierzchni znajdą się biegówki Backland UL 85 z ultralekkim rdzeniem Woodcore i nic nieważącymi wkładkami z karbonu, dla lepszego trzymania narty kilometr za kilometrem. 

 

#weareskiing

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com