facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-01-06
 

Atlas - u stóp Tytana ( 5 stycznia - 5 lutego, Kraków)

W Galerii Podróżników w NCK w Krakowie gościć będzie wystawa fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandtów "Atlas - u stóp tytana".
Wystawa powstała w wyniku wyjazdu turystycznego do Królestwa Maroka w 2008 roku. Część terytorium Królestwa Maroka autorzy zwiedzali w ramach zorganizowanych wycieczek, a część samodzielnie wynajętym na miejscu samochodem. Z tego indywidualnego wyjazdu pochodzą zdjęcia z gór Wysokiego Atlasu, a także Antyaltlasu.

Na wystawie prezentujemy powiększenia fotografii w kategoriach: pejzaż, zabytki kultury, tradycja, ludzie w ich codziennym życiu. Mamy możliwość zobaczyć ludzi zatrudnionych przy wyprawie skór w Fezie, na targu w Guelmin, wieczorem na placu w Marrakeszu, zaklinaczy węży itp. Mamy nadzieję, ze fotografiami zaprezentujemy państwu piękno tego kraju, przedstawimy wspaniałą architekturę z ornamentyką wywodząca się ze starej kultury Berberów i Tuaregów.

Elżbieta i Marek Lejbrandtowie fotografią pasjonują się od wielu lat. Każdą wolną chwilę spędzają w plenerze, a w okresie urlopów najczęściej wyjeżdżają za granicę. W czasie tych licznych wyjazdów wykonują zdjęcia, które pomagają im zachować w pamięci piękne widoki.

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY, GALERIA PODRÓŻNIKÓW, Kraków, al. Jana Pawła II 232.

Więcej informacji: www.nck.krakow.pl
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-09-10
HYDEPARK
 

Burka w Nepalu nazywa się sari

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-31
HYDEPARK
 

Revelations

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-30
HYDEPARK
 

Magazyn TATRY (nr 65)

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com