facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-24
 

AST Odyseja Jesienna 2010 (2 - 3 października, Pogórze Rożnowskie)

Już wkrótce kolejna - dziewiąta - edycja zawodów pod nazwą "Odyseja". Bazą tej edycji maratonu będzie Gródek nad Dunajcem malowniczo położony nad Jeziorem Rożnowskim.
W kolejnych edycjach zawodów wybierane są rejony o najwyższych walorach terenowych i turystycznych.
Nazwy wcześniejszych "Odysei" mówią same za siebie: Jurajska, Ciężkowicka, Świętokrzyska, Kłodzka, Niepołomicka, Stryszowska czy Olkuska.   

Dzięki odpowiedniemu umieszczeniu punktów kontrolnych zawodnicy w czasie jazdy zobaczą wiele lokalnych atrakcji turystycznych i poznają okolice, w których rozgrywany jest maraton. Organizatorzy zapewniają także odpowiedni stopień trudności technicznych, tak aby każdy z zawodników miał satysfakcję z ukończenia imprezy. Dzięki temu każdy maraton jest wyzwaniem sportowym, a także świetną formą promocji terenu, na którym się odbywa, a w każdej edycji współzawodniczy ponad 200 uczestników!


A tereny wokół Jeziora Rożnowskiego: od Czchowa przez Tarnów, Ciężkowice po Grybów i Nowy Sącz to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obszarów Pogórzy Karpackich do eksplorowania na rowerze.

Organizator
TST COMPASS
30 - 084 Kraków, ul. Podchorążych 3
tel./fax
www.compass.krakow.pl/odyseja
biuro@compass.krakow.pl


Termin i miejsce
AST Odyseja Jesienna: 2-3 października 2010 r. w Gródku nad Dunajcem, teren rywalizacji: Pogórze Rożnowskie.

Baza zawodów
Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "GRÓDEK"
33-318 Gródek n/Dunajcem
tel.18 440-10-28 ; 18 444-39-28, tel. kom. 607 913-002
e-mail: owgrodek@wp.pl, biuro@owgrodek.pl, recepcja@owgrodek.pl
http://www.owgrodek.pl/index.php

Forma zawodów

Zadaniem uczestniczących w zawodach 2-osobowych zespołów będzie pokonanie w jak najkrótszym czasie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych i zaznaczonych na turystycznej mapie. Droga pomiędzy nimi jest dowolna, a jej wybór należy do uczestników. Zawody rozgrywane będą podczas dwóch kolejnych dni: sobota -niedziela.

Uczestnictwo

W zawodach mogą uczestniczyć 2-osobowe zespoły.
Warunkiem dopuszczenia do startu jest ukończenie 16 lat.
Osoby niepełnoletnie (16-17 lat) mogą startować jedynie w zespole z osobą pełnoletnią i za pisemną zgodą rodziców (opiekunów) na udział w zawodach.

Trasy
Dostosowując wymagania nawigacyjne i kondycyjne trasy do zróżnicowanych umiejętności uczestników oferujemy 3 trasy:

> Orienteering Maraton – trasa adresowana do „rajdowców”, miłośników MTBO, uczestników imprez na orientację. Trasa podobna do poprzednich edycji, choć nieco trudniejsza pod względem nawigacyjnym, z fragmentami tras z nawigacją szczegółową w oparciu o mapy do BNO (Biegów na Orientację)
Długość trasy: Etap 1 – około 100 km, Etap 2 – około 75 km

> MTB Maraton – trasa adresowana do maratończyków. Trasa również wyznaczona w postaci punktów kontrolnych, ale bardzo łatwa pod względem nawigacyjnym, oparta o szlaki turystyczne i główne szlaki komunikacyjne. Punkty kontrolne zlokalizowane będą na szlakach turystycznych, skrzyżowaniach ewidentnych dróg i ścieżek.
Długość trasy: Etap 1 – około 120 km, Etap 2 – około 80 km

> Rekreacyjna – trasa adresowana do początkujących i mniej zaawansowanych rowerzystów. Pod względem nawigacyjnym również bardzo łatwa.
Długość trasy: Etap 1 – około 60 km, Etap 2 – około 40 km

Zarówno trasę MTB Maraton jak i Rekreacyjną bez większych problemów pokonają osoby korzystające z map turystycznych podczas zwykłych wycieczek rowerowych.

Kategorie i klasyfikacja

Na trasach Orienteering Maraton i MTB Maraton będzie prowadzona klasyfikacja:
- MIX - zespół mieszany (mężczyzna i kobieta lub 2 kobiety, bez względu na wiek)
- MM - mężczyźni (bez względu na wiek)
- MW - mężczyźni weterani (suma wieku zawodników min. 90 lat)
Na trasie rekreacyjnej  - jedna klasyfikacja bez podziału na wiek

Klasyfikacja

Podstawą klasyfikacji zespołu jest czas pokonania trasy; wygrywa ten zespół, który uzyska najlepszy czas. Na pokonanie trasy zostanie wyznaczony limit czasu. Za przekroczenie limitu doliczane będą minuty karne.
Za brak punktu kontrolnego będą również doliczane minuty karne, przy czym warunkiem sklasyfikowania zespołu jest zaliczenie minimum 50% punktów znajdujących się na trasie poszczególnych etapów.
Zadaniem uczestników zawodów będzie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na turystycznej mapie. Droga pomiędzy nimi jest dowolna, a jej wybór należy do uczestników.

Klasyfikacja łączna (po dwóch imprezach)
Klasyfikacja łączna sporządzona zostanie na podstawie sumy punktów zdobytych w dwóch edycjach (wiosennej i jesiennej) na poszczególnych trasach. Punkty będą przyznawane wg następującej zasady: za ostatnie miejsce 1 pkt, za przedostatnie miejsce 2 pkt, za 3 miejsce od końca 3 pkt, itd.

Punkty kontrolne i potwierdzenie punktów
Punkty kontrolne (PK) to biało-pomarańczowe lampiony rozwieszone w terenie. Punkty zespoły samodzielnie potwierdzają na kartach startowych. Zespoły otrzymują karty w biurze zawodów i wożą ze sobą w czasie trwania zawodów. Na każdym punkcie kontrolnym zespół musi pojawić się w komplecie. Dla trasy MTB Maraton i Rekreacyjnej punkty kontrolne zlokalizowane będą na ewidentnych obiektach terenowych typu: skrzyżowanie dróg, szczyt górki, rozwidlenie szlaków. Ich odnalezienie nie powinno stanowić problemu dla średnio zaawansowanego turysty rowerowego. Trasa między punktami wg optymalnego wariantu prowadzić będzie drogami asfaltowymi, szutrowymi i leśnymi.

Mapa
Zawody zostaną rozegrane przy użyciu specjalnego wydania mapy turystycznej (kolorowej) w skali 1 : 50 000 wyd. Compass. Mapy zabezpieczone będą w workach foliowych.

Program zawodów

Piątek:

- godz. 17 - 23 - przyjmowanie uczestników w biurze zawodów.
Sobota:
- godz. 7 - 9 - przyjmowanie uczestników,
- godz. 10 - START masowy,
- godz.18 - zamknięcie mety
Niedziela:
- godz. 8 - START pierwszych zespołów,
- godz. 9 - START masowy,
- godz. 15 - zamknięcie mety,
- godz. 16 - ogłoszenie wyników.

START

Etap I - Godz. startu: 10.00.
Rodzaj startu: masowy, tj. wszyscy uczestnicy startują jednocześnie.
Etap II - Godz. startu: 8.00.
Rodzaj startu: handicapowy, tj. zespoły ruszają na trasę pojedynczo, zgodnie ze stratami czasowymi do prowadzącego zespołu po pierwszy etapie. Lider rusza na trasę jako pierwszy. W starcie handicapowym wezmą udział zespoły, które po pierwszym etapie będą miały stratę nie większą niż 60 minut. Pozostałe zespoły startują razem o godz. 9.00.

Zgłoszenia

Zgłoszenia zawierające: imię i nazwisko, rok urodzenia, kategorię, adres, nazwę zespołu/klubu oraz formularz zakwaterowania - należy przesłać najpóźniej na 10 dni przed zawodami, tj. do 22 września 2010 r.
Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.compass.krakow.pl/odyseja/

Opłata startowa
Wpisowe za jedną edycję zawodów wynosi:
50 zł od osoby (100 od zespołu) płatne do 2.09.2010 r. Kobiety i młodzież do lat 18 - obniżona opłata w wysokości 35 zł.
60 zł od osoby (120 od zespołu) płatne do 22.09.2010 r. Kobiety i młodzież do lat 18 - obniżona opłata w wysokości 40 zł.
75 zł od osoby (150 od zespołu) zgłoszenie i płatność w dniu zawodów. Kobiety i młodzież do lat 18 - obniżona opłata w wysokości 50 zł.

Wpisowe nie obejmuje kosztów zakwaterowania.
- Wpłaty z imieniem, nazwiskiem, dokładnym adresem i nazwą zespołu należy dokonywać przelewem bankowym na konto:
TST COMPASS
30 - 084 Kraków, ul. Podchorążych 3
Kredyt Bank III O/Kraków 65 1500 1979 1219 7001 2946 0000
Z dopiskiem "Odyseja"

Nagrody
W poszczególnych edycjach w kategoriach (z podziałem na trasy):
- puchary za zwycięstwo
- dyplomy i nagrody rzeczowe za m. 1-3
W klasyfikacji łącznej:
- nagrody główne na trasach Orienteering i MTB (klasyfikacja ogólna, bez podziału na kat.)
- nagrody rzeczowe w kategoriach (zdobycie nagrody głównej wyklucza otrzymanie nagrody w kategorii)

Więcej informacji na stronie organizatora zawodów: www.compass.krakow.pl/odyseja.
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com