facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-12-07
 

Ashima Shiraishi: A Strong Mind

Nikt już chyba nie zaprzeczy, że młoda Amerykanka z Nowego Jorku jest największym wspinaczkowym fenomenem wśród kobiet. Jeśli wśród panów Adam Ondra nie ma sobie równych, to wśród pań to właśnie Ashima Shiraishi wyznacza granice niemożliwego:

 

W krótkim dokumencie, The North Face przedstawia przejście od dzieciństwa do dorosłości Ashimy Shiraishi, która w wieku 15-lat jest uważana za jedną z najlepiej wspinających się osób na świecie. Film skupia się na życiu Ashimy, jej naturalnym środowisku i tym, jak godzi szkołę, rodzinę i przyjaciół z konkurowaniem z dużo starszymi od siebie dziewczynami. Ogromne wsparcie rodziny i jasno określone cele, pomagają tej dobrze znanej w środowisku wspinaczce, w drodze na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku.

 

"To niezwykle imponujące i bardzo dalekie od osiągnięć kogokolwiek w jej wieku... to po prostu światowa klasa...dla każdego. Ashima jest niezwykle utalentowana, jedyne co powinna teraz robić, to czerpać radość ze wspinania." Powiedziała Emily Harrington, koleżanka Ashimy z teamu The North Face. 

 

Jimmy Chin i Elizabeth Chai Vasarhelyi nakręcili krótki film dokumentalny, który trwa niecałe 6 minut i obejmuje materiał z Australii i rodzinnego miasta Ashimy, Nowego Jorku.

Goryonline
 
2019-04-10
FOTO-VIDEO
 

PŚ w Meiringen okiem routesettera (analiza video)

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-04-02
FOTO-VIDEO
 

Manu Cornu filmowo na "Quoi de Neuf" 8C

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-04-01
FOTO-VIDEO
 

Hazel Findlay i jej "Free Flow"

Komentarze
0
 
Piotr Drożdż
 
2019-03-26
FOTO-VIDEO
 

Granicami Południowego Tyrolu na skiturach - galeria

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-22
FOTO-VIDEO
 

"Boulders in the sky" - w poszukiwaniu highballi w Rocklands

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com