facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-17
 

Armada - rewolucja w głębokim śniegu

Kiedy kilka lat temu pojawił się pomysł wygięcia narty na podobieństwo narty wodnej (by ułatwić jazdę w puchu), został on zaadaptowany do freerideowych desek Armady. W tej chwili cztery modele oferowane przez Armadę wykorzystują technologię "Elf Shoe".
Jednakże to w modelu sygnowanym nazwiskami dwóch pionierów freeskiingu – JP Auclaira i Juliena Regniera ujawniają się wszystkie zalety tej rewolucyjnej konstrukcji nart. Przedłużone i wygięte w górę profile obu końców czyli tzw. „rockered tips” sprawiają, że narty „wypływają” na powierzchnię głębokiego śniegu – jest to uczucie nieporównywalne z niczym, co do tej pory dane było przeżywać miłośnikom jazdy poza trasami.Jednocześnie w centralnej części narty zastosowano klasyczne taliowanie (sidecut) i wygięcie w dół (camber), dzięki czemu zachowały one stabilność i „trzymanie” podczas jazdy po zlodzonych żlebach, czy przygotowanych trasach.

Jednakże to, co wyróżnia model JJ spośród wszystkich innych desek w kolejce do wyciągu, to nie tylko ich konstrukcja, ale także grafika przygotowana przez urodzonego i wychowanego w Quebecu, specjalistę od wzornictwa przemysłowego - Sebastiena Larosa.

Przyjaciel z dzieciństwa członka Pro TEAM Armady - JP Auclaira, zapełniał modele JP vs. Julien swoim rozpoznawalnym stylem techno punk od momentu powstania tej narty, co roku prezentując nowe, intrygujące, niesamowite, pełne emocji i naładowane akcją prace. Podczas gdy rewolucyjna konstrukcja Elf Shoe jest wprowadzana do modeli snowparkowych, szerokie JJ-e pozostają najlepszą nartą do jazdy w głębokim śniegu.

Źródło: armadaskis.com
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com