facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-02
 

Arkadiusz Sabat zwycięzcą w BPP 2012

Pilot Prowing Team Arkadiusz Sabat z Leska znokautował rywali - wygrał  trzeci raz z rzędu bieszczadzki puchar paralotniowy.
Do zawodów, które trwały 180 dni i rozpoczęły się pierwszego dnia wiosny zakwalifikowało się 19 pilotów cross country, czyli specjalizujących się w lataniu w terenie górskim bez używania urządzeń mechanicznych. Piloci mogli wykorzystywać tylko wznoszące prądy termiczne i zdani byli na własne umiejętności, kondycję, znajomość warunków meteorologicznych oraz terenowych.

Jak się okazało przewaga punktowa, którą Sabat zyskał na początku sezonu gwarantowała mu utrzymanie najlepszego miejsca aż do końca rywalizacji. Wyniki zawodników startujących w bieszczadzkim pucharze uwzględniane są również w ogólnopolskiej klasyfikacji ‘XCC’. Dzięki dobrym wynikom w Bieszczadach Arkadiusz Sabat znalazł się w gronie 10 najlepszych górskich pilotów w Polsce.

 
fot. Prowing Team

Drugi w klasyfikacji generalnej, także przedstawiciel Prowing Team z Leska, Mariusz Witlański, z całych sił próbował wygrać z Arkiem. Nie odpuszczał żadnej dobrej pogody robił wszystko, aby zmniejszyć dystans punktowy, ale Sabat ponownie okazał się bezkonkurencyjny - mówi lider zespołu, Wacław Kuzło.

 
fot. Prowing Team

Zasłużenie na podium jako trzeci stanie Borys Chojnacki z Ustrzyk Dolnych (Prowing Team), który zaliczył podczas zawodów życiowe loty ze startem z kultowego szybowiska w Bezmiechowej.

 
fot. Prowing Team

Wyniki zawodów dostępne są na stronie
www.bpp-info.pl/

Sponsorzy zawodów:

Urząd Miasta i Gminy w Ustrzykach Dolnych
Starostwo Powiatu Leskiego
Urząd Miasta i Gminy w Lesku
Pensjonat KARINO w Berezce
Pizzeria ROMA  w Lesku
Kwiaciarnia MAGNOLIA w Lesku
VISIONAIR
AIRCROSS

ORGANIZATORZY: AEROKLUB BIESZCZADZKI oraz PROWING
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-02-23
HYDEPARK
 

„Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-01-26
HYDEPARK
 

Kilian Jornet - „Niemożliwe nie istnieje”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com