facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-08-20
 

ARCup w Czechach – po trzeciej edycji, zbliża się finał!

Gorąco zapraszamy na finał serii, który odbędzie się 10-12 października w Przystanku Drzewina na Kaszubach oraz do walki o czołowe lokaty - nic nie jest jeszcze przesądzone!


W pierwszy weekend sierpnia u naszych południowych sąsiadów zakończyła się trzecia edycja AR Cup Czechy. Rajd rozgrywany w dzień i w nocy przyciągnął sporą rzeszę zarówno lokalnych zespołów jak i zawodników z Polski i Słowacji.

Sąsiedzi z południa, czescy zawodnicy startujący także w największych rajdach w Polsce, przygotowali w górach Orlickich wymagającą, urozmaiconą trasę podzieloną na dwie części. Na pierwszej, nocnej startowali tylko zawodnicy trasy profi i wyścig zaczęli już w piątek od 500 metrów pływania w zatopionym w mroku jeziorze. Jeszcze przed północą wszyscy zawodnicy wsiedli na rowery i po dwóch godzinach wpadli do lasu na 12 km bieg na orientację. O piątej rano powrotny etap rowerowy skończyły najszybsze zespoły, łapiąc w bazie zawodów dwie godziny snu. O 9 rano znów musieli stanąć na starcie.

Kolejny dzień zaczął się dla wszystkich z tras profi i open od 10 km Salomon Trail Running. Po biegu zawodnicy AR kontynuowali wyścig wsiadając na godzinę do canoe i płynęli 10 km do dwóch punktów kontrolnych. Canoe po biegu pozwoliło odpocząć nogom przed kolejnym etapem biegowym, z przerwą na wspinaczkę skalną, na której bezbłędne przejście dwóch różnych dróg przez każdego z członków zespołu owocowało skróconym etapem pieszym.

Czołowe drużyny już wczesnym popołudniem wsiadły ponownie na rowery i po błyskawicznym przejściu parku linowego kierowały się do 20 km, mieszanego odcinka rolkowo-rowerowego. Było to ciekawe połączenie dyscyplin, rower dawał możliwość hamowania z góry i dzięki niemu można było na rolkach bezpiecznie rozwijać duże prędkości na zjazdach.

Ostatni odcinek prowadził głównie asfaltowymi i szutrowymi drogami i był na tyle szybki, że czołowe teamy zdążyły podbić wszystkie, nawet nieobowiązkowe punkty kontrolne. Rywalizacja była tak zacięta, że po 15 godzinach ścigania różnica na mecie między pierwszymi czterema ekipami wyniosła zaledwie 20 minut, a na trasie zawodnicy rywalizowali widząc się niemal cały czas.

Wyniki, zdjęcia oraz klasyfikacja po trzech edycjach są dostępne na stronie www.arcup.com

Gorąco zapraszamy na finał serii, który odbędzie się 10-12 października w Przystanku Drzewina na Kaszubach oraz do walki o czołowe lokaty - nic nie jest jeszcze przesądzone!

Do zobaczenia na Kaszubach!

Organizatorzy ARCup
www.arcup.com

2008-08-20

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com