facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-08
 

Arco Rock Masters 2010 - serwis specjalnyNa stronach internetowych GÓR ruszamy ze specjalnym serwisem informacyjnym mającym przybliżyć tegoroczne, szczególne, zmagania wspinaczy podczas Arco Rock Masters 2010!


Podczas tegorocznej Zimowej Olimpiady w Vancouver, Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyjął oficjalnie wspinanie sportowe do rodziny sportów olimpijskich. Nie oznacza to jeszcze automatycznego włączenia dyscyplin wspinaczkowych do programu Igrzysk Olimpijskich. Do tego jeszcze droga dość długa i kręta. Międzynarodowa Federacja Wspinania Sportowego (IFSC) znalazła się w gronie 30 sportów "rozpoznawalnych" przez MKOl - co stanowi niejako przedsionek przed ubieganiem się o włączenie do programu Igrzysk. Najbliższymi igrzyskami, zgodnie z harmonogramem prac MKOl-u, do których może być wspinanie włączone odbędą się dopiero w 2020 roku! Czas zdawać by się mogło dość odległy, niemniej decyzja o tym, które dyscypliny i sporty rozszerzą program igrzysk zapadnie już za 3 lata. Do tego czasu przed IFSC stoi nie małe wyzwanie wykazania, że właśnie wspinanie jest najbardziej medialną, popularną, widowiskową dyscypliną pośród pozostałych "rozpoznawalnych" sportów. A konkurencja tu nie mała, bo choćby wymienić: squash, karate, taniec sportowy, bilard...


Jednym z celów postawionych sobie przez IFSC jest między innymi pokazowe zaprezentowanie dwóch imprez rangi Mistrzostw Świata - w Arco (2011) oraz w Paryżu (2013). Na organizatorach spoczęła zatem dość spora odpowiedzialność przygotowania nie tylko udanych zawodów mistrzowskich, ale wręcz stworzenia "świąt" wspinania!


Pomimo, że nie można zarzucić braku doświadczenia organizatorom Arco Rock Masters - ci jednak zabrali się do sprawy na poważnie. W tym roku zerwali z tradycyjnym terminem rozgrywania zawodów we wrześniu, a jakby i tego było mało odstąpili od formuły zamkniętych zawodów dla wspinaczy z czołówki rankingów - czyniąc tym samym tegoroczne Rock Masters próbą generalną przed światowymi mistrzostwami.


Przychylając się do próśb organizatorów, a i sami będąc w jakiś sposób zaangażowani w imprezę poprzez zasiadającego w jury Rock Masters Legend redaktora naczelnego GÓR - Piotra Drożdża, postanowiliśmy uruchomić specjalny serwis informacyjny, który przybliży Wam w ciągu kilkunastu najbliższych dni: historię, organizację, rywalizację przed i podczas Arco Rock Masters 2010.


A o tym, że zapowiadają się wyjątkowe w tym roku zawody, niech świadczy choćby jeden mały fakt: po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na panelu Chris Sharma i Adam Ondra - bez przesady można powiedzieć, że zapowiada się więc "pojedynek stulecia"! ;)


Na początek przedstawiamy nominacje do nagród Arco Rock Legends i zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie, która posłuży za "ściągawkę" dla naszego członka jury :) Będzie można przekonać się jaka jest jego siła perswazji ;)


Zapraszamy!


Tomasz Mazur

Partner główny podserwisu rockmaster - SalewaPartner podserwisu: Alpinus

   
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com