facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-06-27
 

Apel - górskie służby ratownicze w Nepalu

Zwracamy się do Was z prośbą o poparcie naszych starań, mających na celu pomoc w zorganizowaniu w Nepalu górskich służb ratunkowych

Szanowni Państwo,

powodem podjęcia przez nas działań na rzecz rozwinięcia górskiego pogotowia ratunkowego w Nepalu był wypadek, jaki miał miejsce 27 października 2006 r. w Himalajach, na południowej ścianie Ganesh VII.

Zginęli wtedy:
Stefan Cieślar - przewodnik wysokogórski
Jean-Baptiste Moreau - aspirant na przewodnika wysokogórskiego
Raphael Perrissin - przewodnik niskich gór
Vincent Villedieu - przewodnik niskich gór

 
W latach 2005/2006 zginęło w Nepalu 62 himalaistów.
 
  
 
 
APEL

Zwracamy się do Was z prośbą o poparcie naszych starań, mających na celu pomoc w zorganizowaniu w Nepalu górskich służb ratunkowych i rozwinięcie służb ratowniczych dla mieszkańców Nepalu.Z podobną prośbą o wsparcie zwracamy się do władz polskich i francuskich oraz do Komisji Europejskiej.
W Nepalu zginął nasz syn i Jego przyjaciele. Aby pokonać smutek i aby inni wspinacze, którzy w przyszłości znajdą się w niebezpieczeństwie, mieli szansę przeżyć, chcemy podjąć konstruktywne działania, mające na celu doprowadzenie do stworzenia w Nepalu górskiej służby ratowniczej z prawdziwego zdarzenia. 

Himalaje przyciągają coraz liczniejsze rzesze turystów i wspinaczy, czego konsekwencją jest coraz większa liczba wypadków. Również ludność miejscowa, ze względu na trudny teren, jaki zamieszkuje, często potrzebuje szybkiego transportu i sprawnie zorganizowanych akcji ratunkowych w przypadku np. pożarów czy lawin.
Nepal nie posiada struktur organizacyjnych zapewniających szybką i skuteczną pomoc nawet na terenach poniżej 6000 m n.p.m., choć istnieją tam kompetentne ekipy pogotowia górskiego zrzeszone w Nepal Mountaineering Instructors Association i uznane przez UIAA, są nieliczne i nie mają odpowiedniego sprzętu. Zwiększenie szans przeżycia himalaistów, którzy ulegli wypadkowi są nierozłącznie związane z rozwojem pogotowia górskiego w Nepalu.
Wzywamy wszystkich alpinistów i wspinaczy, wszystkie ich organizacje i stowarzyszenia związane ze wspinaniem i turystyką górską, towarzystwa ubezpieczeniowe i turystyki w Himalajach, by przyłączyły się do tej akcji.
Podejmijmy wspólną akcję w Nepalu, w Polsce i we Francji na rzecz kształcenia nepalskich ratowników górskich, wyposażenia ich w niezbędny sprzęt oraz udzielenie im pomocy finansowej.
Prosimy Was o wyrażenie waszego poparcia w formie listu lub też podpisu pod powyższym apelem i przesłanie nam e-maila na nasz adres
ecieslar@free.fr
 
Rodziny zaginionych
Adres: 364 route d’Anthon
74-490 Saint Jeoire
tel. 00 (33)450 43 18 90


Popieram powyższy Apel na rzecz udzielenia przez władze europejskie pomocy finansowej, rozwinięcie służb ratowniczych dla mieszkańców Nepalu, kształcenia nepalskich ratowników górskich i wyposażenia ich w niezbędny sprzęt.

Pragnę wziąć czynny udział w staraniach o realizację powyższego Apelu.
Imię i nazwisko…………………………………………………………….zawód……………….
Adres pocztowy………………………………………………………………………............
Tel.…………………….Adres e-mail………………………………………………………......
 

Zapraszamy do przeczytania opowiadania i relacji Stefana Cieślara, przewodnika wysokogórskiego, który zginął wraz z Jean-Baptiste Moreau, Raphael Perrissin, Vincent Villedieu 27 października 2006 r. na południowej ścianie Ganesh VII w Nepalu.

Cochamo - Zawieszona Dolina

Paralela - nowela


2007-06-27

(kg) 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-28
GÓRY
 

Wielkie Solisko na dwa sposoby

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com