facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-30
 

Annapurna IV: relacja Marcina Tomaszewskiego z bazy

Jakiś czas temu informowaliśmy was o dotarciu Marcina, Michała i Janusza do bazy pod Annapurną IV. Dziś czas na garść nowych wiadomości od chłopaków. 

fot. Facebook Marcina TomaszewskiegoNa swoim facebookowym profilu Marcin Tomaszewski zamieścił notkę, w której zdaje relację z kilku ostatnich dni. 29 października chłopaki planowali pierwsze wyjście aklimatyzacyjne na wysokość 5500 - 6000 m. Trasa ich podejścia miała się pokryć z planowaną drogą zejścia ze szczytu. Plany pokrzyżowała jednak pogoda:

 

"Niestety już wieczorem 28.10 zaskoczył nas obfity opad śniegu, który nie ustępował przez dwa kolejne dni. Świeży puch (około 60 cm) zasypał obóz i okoliczne góry. Po codziennym odśnieżaniu zabijamy czas w messie. Czekanie i niepewność są kwintesencją alpinizmu / himalaizmu, dlatego czekamy cierpliwie i wierzymy, że zarówno warunki w ścianie jak i pogoda ulegną poprawie. Powoli przyzwyczajamy sie do huku spadających okolicznymi ścianami lawin i bacznie obserwujemy, czy nie kreślą linii zgodnych z trasą naszej przyszłej wspinaczki".fot. Facebook Marcina TomaszewskiegoMarcin dostrzega jednak także pozytywne aspekty zmiany pogody – dzięki opadowi mogą zobaczyć gdzie znajdują się półki i formacje skalne, bo zatrzymał się w nich śnieg. 

 

"Chłoniemy wiedzę o Annie każdego dnia, planujemy taktykę działania. W najbliższych dniach gdy tylko zmniejszy się zgrożenie lawinowe obejrzymy ją po innym kątem co umożliwi nam przewidzieć kilka wariantów wspinaczki. Jednym z kluczy do szczytu sa odpowiednio zaplanowane biwaki. Na dzień dzisiejszy przewidujemy 6-10 nocy w ścianie".

 

 

 

źródło: Facebook

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2016-12-20
GÓRY
 

7 dni na północnej ścianie Eigeru

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-25
GÓRY
 

Koniec polskich wypraw na K2 i Gasherbrum I

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com