facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-26
 

Ameryka Południowa: poza utartym szlakiem

26 kwietnia 2016 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz o Ameryce Południowej z dala od turystycznych szlaków.

Ameryka Południowa wielu osobom kojarzy się z przygodą – niezmierzone połacie amazońskiej dżungli, niebezpieczni Indianie, zapomniane przez Boga wioski położone w głębi Andów. Pierwsze kroki turysty na tym kontynencie to jednak często zimny prysznic – okazuje się bowiem, że do wielu miejsc dotarła masowa turystyka. Wyprawa do dżungli? Proszę bardzo, do wyboru programy dwu, trzy i czterodniowe, jakie zakwaterowanie Państwo sobie życzą?

Przy odrobinie wysiłku można jednak zejść z turystycznego szlaku i trafić tam, gdzie miejscowi na widok białego przystają z zaciekawieniem, a na widok aparatu nie wyciągają cennika, tylko uśmiechają się życzliwie. „Do kilku takich miejsc udało mi się dotrzeć z żoną Kariną w trakcie ponad rocznej włóczęgi po Ameryce Południowej. Na prelekcji opowiem między innymi o trzytygodniowej wyprawie do Indian Matses, krwawych obchodach Święta Krzyża w Boliwii, trekkingu do ostatniej stolicy Inków – Vilcabamby i wędrówce przez Park Narodowy Madidi” - podsumowuje tematykę pokazu Marcin Stencel, nasz prelegent.

Marcin Stencel przez ponad rok razem z żoną Kariną włóczył się po Ameryce Południowej, a przez cztery miesiące wędrował po Himalajach Indii i Nepalu. Ostatnie podróże to Kaukaz oraz Azja Centralna z synkiem Antosiem oraz powrót do Boliwii do Parku Narodowego Madidi. Z wykształcenia anglista i rusycysta. Instruktor harcerski. Razem z Kariną organizują Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat” i prowadzą bloga www.karinaimarcin.pl.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2016 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji:
http://www.mcdis.pl/podroze-male-duze-ameryka-poludniowa-poza-utartym-szlakiem/
https://www.facebook.com/events/1042927262444707/

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com