facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-29
 

Ameryka Południowa: Boliwia (6 października, Kraków)

I wreszcie Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda wraca po wakacyjnej przerwie z cyklem slajdowisk "Świat bliższy niż sądzisz". A co w nowym roku?
Jeżeli jeszcze nie wiesz: czemu w La Paz już na lotnisku dopadnie Cię soroche, co to jest salar i Altiplano, dlaczego Ajmarowie uważają jezioro Titicaca za święte, jak dojechać do Soraty i jak wspiąć się na Ancohumę, to zapraszamy na wspomnienia z naszej podróży po Ameryce Południowej. Tym razem zdjęcia z Boliwii.

Naszymi pierwszymi gośćmi, otwierającymi kolejny pełen spotkań podróżniczych rok będą Zofia oraz Krzysztof Piżl, kilkukrotni prelegenci podczas wtorkowych slajdowisk.

W ciągu dwóch tygodni pobytu staraliśmy się omijać szerokim łukiem miejsca tłumnie odwiedzane przez turystów z ogromnych statków wycieczkowych i plażowe kurorty. W zamian poszukiwaliśmy dzikich plaż, spławialiśmy się bambusowymi tratwami służącymi dawniej do przewozu bananów, eksplorowaliśmy trudno dostępny interior wyspy, czy też wdrapywaliśmy się na sięgające ponad 2000 m n.p.m. szczyty Gór Błękitnych.

Titicaca - najwyżej położone na świecie żeglowne jezioro. Właśnie tu na Wyspie Słońca miały miejsce narodziny wszystkich ważnych bóstw dla Inków i Ajmarów. Oni właśnie zamieszkują najwyżej położoną na świecie stolicę kraju - La Paz. To w Boliwii możesz odwiedzić największe solisko na naszym globie - Salar de Uyuni. W tym kraju można spędzić najwspanialsze dni w Ameryce Południowej. Zapraszamy do wspólnego podróżowania!

Slajdowisko odbędzie się we wtorek 6. 10. 2009 r. o godzinie 19 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny!

Więcej informacji: www.wagabunda.krakow.pl
 Ameryka Południowa: Boliwia
 Ameryka Południowa: Boliwia
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com