facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-09
 

Ambasadorzy Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015

Jak przystało na imprezę światowego formatu, mistrzostwa będą wspierać i promować czołowi sportowcy – na czele z Adamem Pustelnikiem. W gronie ambasadorek AME znalazły się także Aleksandra Rudzińska oraz siostry Klaudia i Sylwia Buczek. 

Przygotowania do Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej nabierają tempa. To debiutujące wydarzenie w kalendarzu europejskich imprez, stąd przed organizatorami ambitne cele do zrealizowania. Określony jest już harmonogram imprezy, trwają ostatnie uzgodnienia ze sponsorami i patronami medialnymi, a niebawem poznamy pierwszych uczestników zawodów. Natomiast znamy już ambasadorów mistrzostw, którzy za kilka dni rozpoczną Międzynarodowy Trening Wspinaczkowy (IFSC Climbing Camp). Wydarzenie to odbędzie się w Kanadzie (Central Saanich) w dniach 20-22 lutego i będzie wyśmienitą okazją do promocji Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej. Zajęcia i warsztaty podczas Climbing Camp poprowadzą zaproszeni zawodnicy z całego świata m.in. ambasadorzy mistrzostw: Adam Pustelnik, Klaudia Buczek i Ola Rudzińska. Jesteśmy przekonani, że możliwość spotkania w Kanadzie wspinaczy z całego świata, będzie wyświenitą okazją do zaproszenia wielu z nich do udziału w naszej sierpniowej imprezie. Duża frekwencja podczas mistrzostw jest dla nas jednym z priorytetów – mówi Beata Widawska, wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego.

 


 

Ambasadorzy Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015

 

Adam Pustelnik

Jako pierwszy polski wspinacz poprowadził drogę wspinaczkową o trudności 8c+. Niezwykle utalentowany i wszechstronny wspinacz. Uczestniczy w organizacji Pucharów Świata we wspinaczce sportowej w roli szefa konstruktorów dróg. Od roku 2012 pełni funkcję koordynatora konstruktorów dróg Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej (Official IFSC Route Setter.). Jest autorem licznych publikacji w magazynach  "Góry" , "Magazyn Górski". Publikował też na łamach "National Geographic Traveler" i "Grimper". Jest współautorem multimedialnego poradnika „100 porad GÓR”. 

Aleksandra Rudzińska

Specjalizuje się we wspinaczce „na czas”, w której odniosła już wiele sukcesów. To trzykrotna mistrzyni świata juniorów (2009, 2011, 2013), wicemistrzyni Europy Juniorów (2012) i seniorów (2012) oraz brązowa medalistka mistrzostw świata seniorów (2014). Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz pucharu Polski juniorów i seniorów.  

Klaudia Buczek

Wspinaczką sportową zajmuje się od ponad 8 lat. Specjalizuje się we wspinaniu na czas, jednak startuje również w zawodach boulderingowych. Do jej największych osiągnięć należą: wicemistrzostwo świata seniorów 2014 (wspinaczka na czas), mistrzostwo świata juniorów 2010 (wspinaczka na czas), 4m. w Pucharze Świata 2014 (wspinaczka na czas), mistrzostwo Polski seniorów 2012 i 2014 (wspinaczka na czas), srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w boulderingu w latach kolejno 2009, 2012. 

Sylwia Buczek

Aktualna Mistrzyni Polski w boulderingu i zdobywczyni Pucharu Polski w boulderingu 2014. Reprezentantka Polski na zawodach międzynarodowych. Ma na swoim koncie najlepsze boulderowe przejścia wśród kobiet w Polsce m.in. 8 boulderów wycenionych na 8A.


 

 

Więcej informacji:

www.climbing2015.pl
www.facebook.com/Climbing2015PL 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
GÓRY
 

Lato i jesień w Laponii

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com