facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-21
 

Alpinus Climbing Summer Cup już w ten weekend

Już w najbliższy weekend w Tarnowie odbędą się zawody Alpinus Climbing Summer Cup 2011 będące trzecią tegoroczną edycją Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki bouldering oraz Pucharem Polski Amatorów we wspinaczce na czas.
Swój udział w imprezie potwierdziło ponad 150 zawodników z całej Polski, a pula nagród sięga 30.000 złotych! Honorowy patronat nad zawodami objęli Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i Starostwa Tarnowski Mieczysław Kras.

Do Tarnowa przyjadą najlepsi polscy zawodnicy, specjalizujący się we wspinaczce na niskie ścianki tzw. bouldery. W pucharze wystartują między innymi liderzy tegorocznego rankingu: Sylwia Buczek, Małgorzata Rudzińska, Agata Modrzejewska, Jakub Jodłowski, Piotr Bunsch i Grzegorz Lenartowicz. Areną zmagań będzie ścianka wspinaczkowa La Roca, znana głównie dzięki jedynej w Polsce ścianie służącej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. Tym razem głównym punktem weekendowych zmagań będzie rywalizacja na problemach boulderowych, są to pierwsze takie zawody rozgrywane na La Roca.

Boulderownia ścianki wspinaczkowej La Roca, fot. Piotr Góryjowski

Alpinus Climbing Summer Cup rozpoczną piątkowe zmagania w konkurencji na czas, od godziny 18.00 zawodnicy rywalizować będą na specjalnie przygotowanej dziesięciometrowej trasie wspinaczkowej. W sobotę 24 września od godziny 9.00 do 20.00 odbywać się będą eliminacje w konkurencji bouldering. Na niedzielę 25 września zaplanowano: od godziny 9.30 rundę półfinałową, a o godzinie  18.30 rundę finałową. Wszystkich sympatyków wspinaczki sportowej serdecznie zapraszamy do kibicowania najlepszym w Polsce zawodnikom w tej dyscyplinie!


Głównym sponsorem zawodów jest marka Alpinus, zawody wspiera sieć sklepów sportowo turystycznych TK Sport. Opiekę medyczną podczas imprezy zapewnia Centrum Zdrowia Tuchów. Patronat medialny nad zawodami objęli RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, Galicyjski Tygodnik Informacyjny Temi, portale internetowe sportowytarnow.pl, tarnow.net.pl, goryonline.com i climb.pl.

Organizatorami zawodów są: MKS Tarnowia, La Roca & Edyta Ropek, KrokDalej.


Źródło: climbingsummercup.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com