facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-02-12
 

Alpin Sport Ski Tour Race - relacja

142 zawodników z Polski, Słowacji i Czech wystartowało w ostatnią sobotę w zawodach Alpin Sport Ski Tour Race organizowanych przez TKN Tatra Team oraz TOPR.


142 zawodników z Polski, Słowacji i Czech wystartowało w ostatnią sobotę w zawodach Alpin Sport Ski Tour Race organizowanych przez TKN Tatra Team oraz TOPR. Ze względu na panujące warunki śniegowe trasa wyścigu nieznacznie odbiegała od wcześniej założonego planu. I tak – seniorzy i weterani - po podbiegu z Kuźnic szlakiem przez Boczań, a następnie kotłem Gąsienicowym na Kasprowy Wierch, zjeżdżali do kotła Goryczkowego, gdzie po kolejnej przepince podchodzili na kopułę szczytową Kasprowego. Tam, dopingowani przez wyjątkowo liczne grono kibiców, ponownie zapinali narty i przez Halę zjeżdżali na metę do Kuźnic. Juniorzy, kadeci oraz amatorzy mieli do pokonania tylko jeden podbieg – na Suchą Przełęcz pod Kasprowym Wierchem, skąd bezpośrednio zjeżdżali nartostradą przez Halę do Kuźnic.


fot. Michał KowalskiWśród zawodników jak zawsze bezkonkurencyjni byli Słowacy – Peter Svätojánsky , który zwyciężył w kategorii seniorów oraz Lenka Hiklova – najszybsza seniorka. Jedynym zawodnikiem z Polski, który stanął na najwyższym miejscu na podium była Julia Wajda, zwyciężczyni w kategorii kadetek.

Całej imprezie towarzyszyła sprzyjająca pogoda i gorąca atmosfera. Trasa poprowadzona była łatwo dostępnym  terenem narciarskim, dzięki czemu zawodnicy byli obserwowani i dopingowani nie tylko przez kibiców, ale i wielu postronnych obserwatorów. Liczymy, że ten fakt przyczyni się do spopularyzowania tej pięknej dyscypliny sportu :)


fot. Michał KowalskiZawody Alpin Sport Ski Tour Race były pierwszą edycją Pucharu Europy Środkowej, kolejna już za niecały miesiąc, 08 marca w Niżnich Tatrach (www.skialp4u.sk)

Wspierają nas:
ALPIN SPORT - przedstawiciel LOWE i OSPREY
DYNAFIT
TESKO
ODLO
VIKING
DEUTER
NAXO
ENERVIT
skituning.pl
SYMPTOM
TATRA TRADE
HOTEL MERCURE
GRUPA TRIP
ALPINKA
PIEKARNIA GAŁUSZKA Z ŻYWCA
WIDMO INTERNET CAFE
MILAR
STAROSTWO TATRZAŃSKIE

Dziękujemy także Jankowi Krzysztofowi, sędziom, obstawie zawodów i wszystkim osobom, które pomogły nam przy organizacji zawodów.

Justyna Żyszkowska
TKN Tatra Team, Deuter Team

Więcej: www.turnia.pl

2008-02-12

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com