facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Alizée Dufraisse ze swoim pierwszym 8B - The Arch w Rocklands

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o mocnych przejściach przebywającej obecnie w Rocklands Alizée Dufraisse. Francuzka w kajecie zapisała dwa problemy wycenione za 8A+ - Lèopard cave i Law and Order. Biorąc pod uwagę fakt, iż Alizée w RPA miała działać do końca lata, wieszczyliśmy więcej takowych sukcesów w jej wykonaniu. I nie pomyliśmy się - wczoraj udało jej się pokonać pierwsze 8B w karierze! Jej łupem padło The Arch w sektorze Campground - kolejny ultraklasyk Rocklands. Gratulujemy!


Alizée w cruxie The Arch 8B. Fot. arch. Alizée Dufraisse

 

Jak dotąd Alizée mogła pochwalić się czterema problemami  w dorobku wycenianymi na 8A+. Prócz rzeczonych na wstępie tegorocznych Lèopard cave i Law and Order, w 2017r. również w Rocklands z sukcesem zakończyła swoją przygodę na Green Mamba, natomiast w maju tego roku w amerykańskim Rocky Mountain National Park pokonała Low Left Veritas. Teraz dołączyła do grona najsilniejszych dziewczyn mających na swoim koncie boulderowe 8B. Jakie to uczucie? Cóż, oddajemy głos samej Alizée: 

"Zaczęłam pracę nad The Arch w tym roku i pokonanie go zajęło mi 8 sesji. Najtrudniejsze było opanowanie głowy, ponieważ przez długi czas byłam bardzo blisko sukcesu, ale temperatury były zbyt gorące by było to możliwe. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że dziś się udało! Teraz mogę próbować nowych boulderów! :)"

A jak wyglądają poszczególne przechwyty na The Arch? Sam boulder do najwyższych nie należy, w środowiskowym slangu określić go możemy śmiało mianem lowballa, ale trudności wiodą dachem, więc należy popisać się jednocześnie sporą siłą jak i techniką by wyjść na top - ewentualny wylot nóg w którymkolwiek miejscu przed mantlą kończyłby się nieuchronnie na crashpadzie. ;-) 

Filmu z przejścia Francuzki póki co nie ma, ale jeśli jesteście ciekawi jak z The Arch radzili sobie inni, zapraszamy do obejrzenia w akcji Colina Bauera:Źródło: 8a.nu

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com