facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-14
 

Alex Luger na Targach Branży Sportowej i Outdoorowej w Kielcach

W dniach od 16 do 19 lutego odbędą się w Kielcach XXIII Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej. Jedną z niewątpliwych atrakcji, jakie targi oferują ludziom gór, będzie wizyta 18 lutego znanego wspinacza austriackiego, Alexa Lugera, ambasadora marki adidas Outdoor. 
  

 
Alex Luger (adidas Climbing Team) specjalizuje się we wspinacze tradycyjnej. Jego idolami byli wielcy eksploratorzy skalnych ścian Alp Wschodnich w latach 80. XX wieku, Martin Scheel i Beat Kammerlander (obecnie również w teamie adidas Outdoor) i Alex stara się podążać ich drogą. Nic więc dziwnego, że jego najbardziej znanym osiągnięciem jest pierwsze powtórzenie jednej z najtrudniejszych tradycyjnych dróg świata Prinzip Hoffnung 8b/8b+ (E9-E10) autorstwa Kammerlandera. Ulubionymi rejonami Austriaka są te, które oferują liczne, trudne drogi klasyczne otworzone w stylu ground up: Rätikon czy Wendenstöcke. Często bywa też na trudnych klasykach Dolomitów czy Val di Mello.


Alex jest jednym z ambasadorów adidas Outdoor. Oprócz niego w skład doborowego adidas Climbing Team wchodzą także Alexander Huber, Thomas Huber, Beat Kammerlander, Angelika Finkel, Barbara Zangerl, Bernd Zangerl i Michael Lerjen. Team to zatem osiem osób czterech narodowości, osiem różnych charakterów, ale jedna pasja: wspinaczka. Ich projekty wspinaczkowe są tak różne jak ich osobowości, jednak łączy ich zamiłowanie do natury i sportów outdoorowych.


Organizatorzy XXIII Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej w Kielcach zaplanowali spotkanie prasowe z Alexem Lugerem na 18 lutego 2011. Będzie to świetna okazja dla gości odwiedzających imprezę, aby posłuchać opowieści Austriaka o jego projektach wspinaczkowych, obejrzeć zdjęcia z wypraw, które odbył oraz poznać kolekcje outdoorowe marki adidas Terrex Men oraz Hiking/Trekking, czyli dwie linie produktów wspinaczkowych i trekkingowych przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn.


Kolekcja Terrex to wysokiej technologii produkty dla młodych sportowców outdoorowych. Należą do niej m.in.: buty TERREX FAST X FM SERIES oraz kurtka TERREX FEATHER.

Buty adidas TERREX FAST X FM SERIES:
- zdobyły nagrodę Outdoor Industry w 2009 roku;
- lekkie i ekstremalnie stabilne;
- technologia TRAXION® pozwala poruszać się pewnie po zboczach górskich nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych;
- wkładka adiPRENE® zapewnia komfort poruszania się oraz zwiększa amortyzację stopy podczas marszu (w 100% niezawodne na nierównym terenie:
gwarantują przyczepność, niepowtarzalny komfort );
- membrana GORE-TEX® zapewnia maksymalną wodoodporność oraz przewiewność;
- system ruchomej podeszwy środkowej w tylnej części buta ForMotion™   zminimalizuje ryzyko kontuzji stawu kolanowego .

Kurtka adidas TERREX FEATHER:
- trójwarstwowa, wykonana z cienkiego materiału i niesamowicie lekka – zmieści się w każdym plecaku;
- praktyczna: regulowany kaptur, którego można używać także w kasku i duże przednie kieszenie, łatwo osiągalne nawet w uprzęży;
- Technologia  ForMotion™ gwarantuje nieskrępowaną swobodę ruchów i doskonałe dopasowanie kurtki do ciała;
- system GORE-Tex® i PRO SHELL zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią oraz pomaga wentylować rozgrzany organizm;
- dodatkowa możliwość wentylacji dzięki rozmieszczeniu szwów i suwaków pod pachami.

Ceny:
Kurtka adidas TERREX FEATHER (V37134) - 1899 PLN
Buty adidas TERREX FAST X FM MID GTX (U44055) - 689 PLN 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com