facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-06-01
 

Aleksandra Podgórska i Piotr Kurczab Akademickimi Mistrzami Polski w Kolarstwie Górskim 2015

W ostatni weekend maja Jelenia Góra była areną zmagań kolarzy-studentów. Jak zwykle dopisała frekwencja i nareszcie pogoda. 

 


W pierwszy dzień zmagań (30.05.) tradycyjnie odbył się wyścig indywidualny na czas. Każdy z uczestników miał do pokonania 1 rundę wyścigu liczącą 4 km. Punktualnie o godz. 11:00 na trasę ruszyły panie, w 60 sekundowych odstępach. Koledzy z uczelni i zgromadzeni kibice głośno dopingowali, zaś trenerzy nerwowo spoglądali na stopery i tablicę wyników finiszujących kolejno zawodniczek. Najlepszy czas uzyskała Aleksandra Podgórska 14min. 21 sek. O 19 sekund gorszy czas zanotowała Rita Malinkiewicz, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Magdalena Sadłecka (14 min. 54 sek.). Wśród panów, których starty odbywały się co 30 sekund,  jedynie dwóch zawodników zeszło poniżej 12 minut. Piotr Kurczab dosłownie „o włos” (niespełna sekunda różnicy) wygrał z Marcinem Kawalcem. Trzeci czas wykręcił Patryk Adamkiewicz (12min.22sek.). Po emocjach w Parku Paulinum, uczestnicy imprezy przenieśli się do Hotelu Mercure, gdzie od godz. 17:00 Daniel Paszek (Diagnostix, Cyclo Trener) i Piotr Kosmala (Sportovia.com) opowiadali o metodach współczesnego treningu. Pełna sala i wiele zadawanych pytań do prelegentów świadczą chyba o dobrym pomyśle organizatorów mistrzostw, aby realizować tego typu dodatkowe wydarzenie.

W niedzielę (31.05.) przy wyśmienitej pogodzie (chciałoby się powiedzieć wreszcie...) przyszedł czas na wyścigi ze startu wspólnego. Panie miały do pokonania 4 okrążenia plus rundę rozjazdową. Praktycznie od początku rywalizacji, można było przypuszczać, które z zawodniczek liczyć się będą w walce o medale. Ostatecznie pierwsza trójka wyglądała tak samo jak na czasówce: złoto - Aleksandra Podgórska (Uniwersytet Warszawski), srebro - Rita Malinkiewicz (PWSZ Oświęcim) i brąz - Magdalena Sadłecka (Uniwersytet Warszawski). Potem na trasę ruszyli uczestnicy wyścigu dodatkowego czyli „Jelenia Góra MTB Race”, którzy w zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania 3 lub 4 okrążenia. Wyścig główny mężczyzn rozpoczął się o godz. 12:30 i już po kilku metrach byliśmy świadkami kraksy. Pechowcem był Maciej Jeziorski, któremu podczas ostrego startu „strzelił” łańcuch. Mimo defektu i wywrotki zameldował się na wysokim 11 miejscu. Panowie już po rundzie rozjazdowej wjeżdżali na pierwsze okrążenie w kilku sekundowych odstępach. Obraz prawie setki pędzących kolarzy na sekcji ze sztucznymi przeszkodami był imponujący! Co ciekawe nikt się na niej nie wywrócił (przynajmniej na pierwszym okrążeniu). Wyniki z czasówki miały swoje przełożenie na obraz niedzielnej rywalizacji – w czołówce jechali Kurczab, Kawalec, Kozak, Pluciński, Cąpała, Miazga, Adamkiewicz, Ficek czy Sułek. Ten ostatni miał niestety dość niebezpieczny upadek, który skończył się hospitalizacją (Piotr – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia). Ostatecznie Akademickim Mistrzem Polski w XCO 2015 został Piotr Kurczak (Politechnika Wrocławska), srebro dla Marcina Kawalca (Uniwersytet Warszawski), brąz dla Mariusza Kozaka (Politechnika Śląska w Gliwicach).Były to już 8 (słownie: ósme) mistrzostwa w wykonaniu Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze. Lata doświadczenia i niejako specjalizacja w wyścigach cross-country tego niewielkiego klubu sprawiają, że z roku na rok Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim są na coraz wyższym poziomie organizacyjnym. Pozytywne komentarze zawodników, oraz liczne grono zainteresowanych współpracą mediów i sponsorów dobrze to potwierdzają. A gdzie odbędą się AMPy w 2016 roku... tego dowiemy się zapewne po wakacjach.

 

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

Uniwersytet Warszawski

Politechnika Wrocławska

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach 

 

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Wrocławska

Politechnika Poznańska

 

Pełne wyniki na www.amp-mtb.pl 

 

 

Śledźcie informacje o imprezie na Facebook www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB

gdyż już niebawem galeria zdjęć oraz video relacje.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-13
BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-08-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-11
BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com