facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-09
 

Aleja Podróżników w Krakowie

Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników  buduje wyjątkową aleję. W Krakowie posadzonych zostanie 30 dębów poświęconych Wielkim Polakom Podróżnikom, Odkrywcom i Zdobywcom.

Aleja Podróżników to miejsce, gdzie posadzone będą specjalne drzewa opatrzone tablicami opisującymi sylwetki danych osób, jakie wybrane zostaną z Waszą pomocą. Fundacja chce uhonorować w szczególny sposób Polskich Podróżników i Zdobywców i z Waszą pomocą stworzyć Aleję Podróżników. Z biegiem lat aleja będzie się powiększać, a drzewa będą rosły dzięki opiece i pomocy szkół oraz instytucji. Na początek posadzone będzie 30 drzew poświęconych Wielkim Polakom Podróżnikom, Odkrywcom i Zdobywcom. Kapituła jaka zostanie powołana, decydować będzie o kolejnych drzewach jakie będą dosadzane w latach następnych.

 Posadzenie 30 dorodnych drzew a przed każdym z nich postawienie obelisku z tablicą opisującą sylwetkę osoby, jakiej dane drzewo jest zadedykowane, pozwoli lepiej poznać osiągnięcia osób, którym drzewa są dedykowane. Obelisk, czyli solidna podstawa z kamienia, granitu itp. na której zamontowane zostaną trwałe i estetyczne tablice. Tablica z mosiądzu głęboko trawionego, da możliwość wykonania płaskorzeźby, oraz opis postaci. Całość będzie pamiątką na długie dziesięciolecia. W dalszym planie jest postawienie na początku alei postumentu, a na nim globusa. Na postumencie zamontowana będzie tablica, wyjaśniająca ideę powstania tej wyjątkowej alei, wraz z nazwami firm, instytucji oraz osób, które miały znaczący wpływ na powstanie alei. Miasto Kraków udostępnia na ten cel teren, oraz zamontuje w ciągu alei małą architekturę (oświetlenie, ławki i kosze itp.) Zarząd Zieleni Miasta Kraków, jako partner reprezentujący Miasto Kraków, pomoże w utrzymaniu bieżącym posadzonych drzew. W latach następnych będą dosadzane kolejne drzewa, dedykowane osobom wskazanym przez kapitułę.

 

 Marek Kamiński


Więcej informacji na stronie:
www.alejapodroznikow.pl

Każdy może stać się częścią tej historii, dołączając do fundatorów alei.
https://pomagam.zrzutka.pl/zakup-i-posadzenie-debow-w-alei-podroznikow-odkrywcow-i-zdobywcow

Budowę Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców wspiera Piotr Pustelnik oraz ekipa Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=3asO1Di_A5M&feature=youtu.be

Uroczyste otwarcie alei z udziałem wielu znakomitych gości, zaplanowano na 22-23 kwietnia 2017.
Partnerem medialnym całego przedsięwzięcia jest Grupa RMF FM

Niedługo ruszamy z dużą akcją ogólnopolską na wszystkich we wszystkich mediach grupy RMF.


Otwarcie alei połączone będzie z festynem, piknikiem i kiermaszem.
Wszyscy zainteresowaniu udziałem w kiermaszu, ze stoiskiem firmowym, proszeni są o kontakt. Całość zlokalizowana będzie w Parku Lotników Polskich, obok TAURON Arena Kraków.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com