facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-20
 

Albarracin - serce hiszpańskiego bulderingu

W parku krajobrazowym Pinares de Rodeno w Albarracín znajduje się to, co prawdopodobnie jest najlepszą w południowej Europie miejscówką do bulderowania.
Albarracín to nieomal niekończąca się liczba bulderów z tysiącami różnych problemów we wszelakich stylach i trudnościach, a wszystko to w klasycznym śródziemnomorskim lesie.
Miejsce to podlega ochronie, dlatego wskazane jest przestrzeganie wszystkich zakazów - przede wszystkim w pobliżu miejsc, w których znajdują się malowidła skalne.

Troszkę historii:
Pierwsze problemy rozwiązano w 2002 roku, ale wieść o "raju" szybko się rozniosła i w rok później już setki wspinaczy z całej Hiszpanii odwiedziło Albarracín, zarówno żeby się powspinać jak i zrealizować nowe projekty. Obecnie do dyspozycji jest ponad 800 problemów i z każdym weekendem ta liczba powiększa się.
Większość boulderów znajduje się w pobliżu parkingu, w sektorze Parking y Carretera. 10-15 min. od tego sektoru znajdują się kolejne, jak: La Masía, Cabrerizo, Techos, a trochę dalej dojść można do największego sektora - Tierra Media.

Dojazd:
Po zjeździe  z autostrady A-23 między Zaragoza i Teruel w kierunku Cella, jedziemy jakieś 30 km, przejeżdżamy przez Gea de Albarracín i dojeżdżając  do malowniczego Albarracín. Następnie przez miasteczko, jedziemy drogą prowadzącą do miejsca, gdzie znajdują się malowidła skalne (oznakowana trasa) i zostawiamy samochód na jednym z licznych parkingów. Na piechotę można dojść do wszystkich sektorów.
 bulder
 bulder
 bulder
 bulder
 pejzaż Sierra de Albarracín
 
 malowidło skalne przedstawiające strzelca
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com