facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-05
 

Albania - piękna nieznajoma (9 marca, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Barbarą i Andrzejem Pasławskimi, którzy owoc swoich ponad dwudziestu wypraw do Albanii zaprezentują podczas slajdowiska z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz".
Albania – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.
Reklama
 
Albanię przemierzamy od lat 5 i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
Pokażemy Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem.”

„Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służymy „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.”


Więcej informacji o podróżach Państwa Pasławskich znaleźć można na stronie www.fotolandia4x4.com.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 09.03.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27). Z okazji poprzedzającego slajdowisko Dnia Kobiet, nasi prelegenci przygotowali specjalny konkurs-niespodziankę dla damskiej części publiczności.


Barbara i Andrzej Pasławscy – odkrywają Bałkany już od 9 lat łącząc pasję podróżowania z fotografią. Autorskie relacje z podróży bałkańskich pojawiały się w różnych czasopismach, a sam pokaz został wyróżniony na Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” zajmując II miejsce oraz na Jesiennym Zlocie Miłośników Podróży w Tyrawie Solnej zajmując miejsce III.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny.
 Albania - piękna nieznajoma (9 marca, Kraków
 Albania - piękna nieznajoma (9 marca, Kraków
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com