facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-20
 

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas

W rozegranych 18 maja pierwszych Akademickich Mistrzostwach Tarnowa we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zwyciężyli Edyta Ropek z Alpinus Azoty Tarnów Team i Michał Barnaś z PGNiG AZS PWSZ Tarnów.
Pierwsze w historii akademickie mistrzostwa miasta Leliwitów odbyły się na ścianie wspinaczkowej w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach udział wzięli studenci reprezentujący lokalne uczelnie. Sędzią głównym imprezy był na co dzień gospodarz ściany TOSiRu, Marcin Bibro.
 
Wśród mężczyzn z sumą czasów z obu dróg 26,05 sekundy zwyciężył Michał Barnaś, przed swoim bratem Jakubem Barnasiem 31,22 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Janik z sumą czasów 40,72 sekundy.

Wśród kobiet wygrała wspierana przez marki Five Ten i Petzl Edyta Ropek z sumą czasów 52,78, sekundy przed Jadwigą Klimek, której czasy wyniosły 74,43 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Gabriela Marszałek.
 
W dodatkowym, pokazowym biegu pomiędzy zwycięzcami obu kategorii wygrała Edyta Ropek, pokonując Michała Barnasia stosunkiem sum czasów z obu dróg 23,33 sekundy do 26,17 sekundy.

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we Wspinaczce Sportowej na czas o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie zorganizowane zostały przez Klub Uczelniany AZS PWSZ Tarnów. Głównym sponsorem imprezy było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Zawody zaszczycili swoją obecnością Prorektor ds. studiów PWSZ w Tarnowie dr Józef Węglarz, prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie mgr Jan Salamon i sekretarz KU AZS PWSZ w Tarnowie mgr Wojciech Nowak. 

Galeria i wyniki zawodów:
http://student.pwsztar.edu.pl/~azs/akademickie-mistrzostwa-tarnowa/

Źródło: www.edytaropek.pl
 Edyta Ropek, fot. Wojciech Nowak
 Michał i Jakub Barnasiowie, fot. Wojciech Nowak
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com