facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-20
 

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas

W rozegranych 18 maja pierwszych Akademickich Mistrzostwach Tarnowa we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zwyciężyli Edyta Ropek z Alpinus Azoty Tarnów Team i Michał Barnaś z PGNiG AZS PWSZ Tarnów.
Pierwsze w historii akademickie mistrzostwa miasta Leliwitów odbyły się na ścianie wspinaczkowej w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach udział wzięli studenci reprezentujący lokalne uczelnie. Sędzią głównym imprezy był na co dzień gospodarz ściany TOSiRu, Marcin Bibro.
 
Wśród mężczyzn z sumą czasów z obu dróg 26,05 sekundy zwyciężył Michał Barnaś, przed swoim bratem Jakubem Barnasiem 31,22 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Janik z sumą czasów 40,72 sekundy.

Wśród kobiet wygrała wspierana przez marki Five Ten i Petzl Edyta Ropek z sumą czasów 52,78, sekundy przed Jadwigą Klimek, której czasy wyniosły 74,43 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Gabriela Marszałek.
 
W dodatkowym, pokazowym biegu pomiędzy zwycięzcami obu kategorii wygrała Edyta Ropek, pokonując Michała Barnasia stosunkiem sum czasów z obu dróg 23,33 sekundy do 26,17 sekundy.

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we Wspinaczce Sportowej na czas o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie zorganizowane zostały przez Klub Uczelniany AZS PWSZ Tarnów. Głównym sponsorem imprezy było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Zawody zaszczycili swoją obecnością Prorektor ds. studiów PWSZ w Tarnowie dr Józef Węglarz, prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie mgr Jan Salamon i sekretarz KU AZS PWSZ w Tarnowie mgr Wojciech Nowak. 

Galeria i wyniki zawodów:
http://student.pwsztar.edu.pl/~azs/akademickie-mistrzostwa-tarnowa/

Źródło: www.edytaropek.pl
 Edyta Ropek, fot. Wojciech Nowak
 Michał i Jakub Barnasiowie, fot. Wojciech Nowak
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com