facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-07-23
 

Akademia Górska w ramach Spotkań z Filmem Górskim

Po raz pierwszy, w ramach Spotkań z Filmem Górskim, zorganizowana zostanie Akademia Górska. Będzie to wydarzenie cykliczne, organizowane 2 razy w roku – latem  i zimą. Podczas pierwszej edycji Akademii będzie można poznać m.in. podstawy asekuracji oraz techniki wspinania na własnej asekuracji, oraz nauczyć się ABC poruszania po via ferratach.
A wszystko pod okiem przewodników wysokogórskich IVBV. W planie także liczne warsztaty, w tym nawigacji i zagrożeń w terenie górskim, oraz wycieczki przyrodnicze w towarzystwie pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do udziału. Wkrótce ruszą zapisy!

Akademia Górska odbędzie się w dniach 6 - 8 września w Zakopanem i Tatrach w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim (4 - 8 września). Skierowana jest do turystów i wspinaczy. Akademia zakłada poruszanie się po Tatrach wyłącznie znakowanymi szlakami lub drogami wspinaczkowymi, legalnie udostępnionymi dla wspinaczy, w towarzystwie przewodników IVBV.Całodniowe warsztaty outdoor (opłata 50 zł / os):

-  ABC via ferrat (sprzęt i przygotowanie, zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się, sytuacje awaryjne - asekuracja liną, opuszczanie) (10 osób - 2 przewodników). Miejsce zajęć: Orla Perć;

-  technika wspinania z własną asekuracją i w rysach dla zaawansowanych (8 osób -  2 przewodników);

-  współczesny sprzęt asekuracyjny - osadzanie punktów i budowa stanowisk dla początkujących i średnio zaawansowancyh wspinaczy (10 osób - 2 przewodników);

-  nawigacja i wybór drogi oraz ocena zagrożeń w terenie (przygotowanie do działania poza Tatrami oraz podczas podejść i zejść z dróg wspinaczkowych w Tatrach). 10 osób - 2 przewodników;

-  warsztaty slackline;

-  wycieczki przyrodnicze z przedstawicielami Tatrzańskiego Parku Narodowego dla osób, które wcześniej wezmą udział w warsztatach przyrodniczych. Bez opłat.

Wykłady otwarte (bez opłat)
:

-  Lawinowe ABC;
-  100 porad gór - ABC poruszania się po lodowcach;
-  pierwsza pomoc i podstawy ratownictwa w górskiego;
-   relacje z rejonów freeridowych.

Cele:

-  
promocja bezpieczeństwa w górach poprzez organizację cyklicznego wydarzenia, w ramach którego odbędą się warsztaty praktyczne i teoretyczne (wykłady i warsztaty górskie);
-  promocja edukacji górskiej, orientacja na świadomą i odpowiedzialną turystykę górską.

Organizatorzy:

Tatrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Akademia Górska będzie wydarzeniem cyklicznym. Edycja letnia organizowana będzie we wrześniu w ramach Spotkań z Filmem Górskim, edycja zimowa – w ramach akcji Lawinowe ABC, która od 2 lat organizowana jest przez Tatrzański Park Narodowy i TOPR.


Więcej informacji na stronie: www.spotkania.zakopane.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com