facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Aircontact PRO 70 + 15 / DEUTER

Największy z plecaków przeznaczony przede wszystkim dla mężczyzn, jego łączna pojemność to 95 litrów!

 Seria plecaków Aircontact PRO to pakiet bonusów dla poszukujących wygody i funkcjonalności przy mocno obciążonym plecaku. Nowa konstrukcja systemu nośnego i pasa biodrowego pozwala na swobodny i przyjemny marsz. Występujący w plecakach Aircontact PRO - System Vari Flex (w pasie biodrowym) to absolutny komfort przy noszeniu ciężkiego ładunku nie tylko wtedy, gdy trudność sprawia długość marszu, ale przede wszystkim wtedy, gdy pomimo zmęczenia szlak wymaga od nas precyzji i równowagi na wąskich i stromych przejściach. Vari Flex zapewnia stabilność, ale i elastyczność - wówczas ciężar, który znajduje się na naszych plecach łatwiej niż dotychczas współpracuje z balansem ciała. Konstrukcja Vari Flex została stworzona w taki sposób, by elastyczność nie stanowiła zagrożenia w trudnym terenie i by balans nie był zagrożeniem a pomocą w marszu. Całość systemu nośnego wypełniono pianką Aircontact, pokrytą delikatną i odprowadzającą wilgoć tkaniną MeshTex. Plecak posiada płynną regulację długości systemu nośnego.Szczegółowy opis systemu nośnego poniżej.

Funkcjonalne detale tego modelu to m.in. odpinana klapa z szelkami, która może służyć jako podręczny plecak, dostęp do bagażu przez komin i od frontu plecaka, duża ilość kieszeni, troki mocujące odzież wewn. plecaka.Detale:

1.
pokrowiec p/deszczowy
2. dwie komory oddzielone suwakiem
3. odpinana klapa-plecak z szelkami
4. wewn. kieszeń na mokrą odzież
5. kompatybilny system H2O (max. 2 x 3 l)
6. dostęp do ładunku przez komin i od frontu plecaka
7. wewnątrz paski do mocowania odzieży
8. boczne kieszenie kompresyjne (2 x 4 l)
9. kieszonka w pasie biodrowym
10. regulacja boczna pasa biodrowego
11. system zapięcia pasa biodrowego poprzez ściągnięcie troków z przodu plecaka
12. pas piersiowy
13. kieszeń zewnętrzna w klapie zapinana na suwak
14. dwie kieszenie wewnętrzne w klapie zapinane na suwak
15. wgięcie na głowę w części górnej plecaka
16. instrukcja SOSWaga całkowita: 3300 g

Wymiary:
88 / 40 / 30 (wys / szer / gł )

Dostępne kolory:
571 – cranberry – black

Pojemność: 70 + 15 + 10

Cena: 999 zł

System nośny:
Deuter Aircontact PRODEUTER AIRCONTACT PRO SYSTEM


Najłatwiej jest nosić ciężkie rzeczy, kiedy plecak i turysta tworzą jedność i dlatego stosujemy ideę aircontact w plecakach trekkingowych, na którą składają się system doskonale dopasowany do ciała z idealną stabilizacją, odpowiednim rozmieszczeniem ciężaru i efektywną wentylacją.
Przy każdym ruchu pianka Aircontact cyrkuluje powietrze, tworząc efekt pompowania i wymiany powietrza. Rezultat: to o około 15 procent mniejsza potliwość niż w plecaku bez użycia pianki Aircontact - dowiedzione przez Feldest von Gabriel L&T we współpracy z Uniwersytetem w Erlangen. Całości dopełnia wahadłowy pas biodrowy, zawieszony na aluminiowych szynach - idealnie wyczuwający balans i poprawiający komfort podczas chodzenia z dużym ładunkiem. Pas biodrowy został zawieszony na alu szynach co powoduje, iż jest niezwykle trwały i wytrzymały.

  1. System wypełniony pianką Aircontact dla doskonałej wentylacji i komfortu noszenia. Z zewnątrz pokryty tkaniną 3D AirMesh dla lepszej wentylacji i szybszego odprowadzania wilgoci od ciała.

  2. System Vari-Flex odpowiada za właściwe dopasowanie całej konstrukcji systemu nośnego do pleców. Idealne dopasowanie gwarantuje płynna regulacja, a komfort oraz właściwą pracę z ciężarem polepsza ruchoma, wahadłowa konstrukcja pasa biodrowego. W tej nowej konstrukcji pasa, ciężar ładunku zostaje równomiernie rozłożony na cały pas biodrowy. To połączenie nieograniczonego ruchu oraz równomiernego rozłożenia ciężaru pozwala wyjątkowo dużo zaoszczędzić siły. Dwa stabilizujące pręty z włókna szklanego oraz troki dociągające w pasie biodrowym umożliwiają dokładną kontrolę ciężaru.

  3. Troki stabilizujące (z możliwością zmiany wysokości - 2 pozycje) gwarantują idealne dopasowanie plecaka.

  4. Anatomicznie uformowane pasy nośne pokryte tkaniną 3D-AirMesh, również w czasie dużego obciążenia ich kształt nie ulega deformacji.

  5. Dwie ergonomicznie uformowane szyny aluminiowe, ułożone w kształcie litery V, przenoszą część ciężaru z pleców na pas biodrowy.

  6. Pas biodrowy w eliptycznym kształcie w pozycji zamkniętej skierowany jest do góry. Jego strona wewnętrzna jest bardzo wygodnie wyściełana, m.in. dzięki temu w sposób precyzyjny obejmuje biodra. Wielowarstwowa pianka z dodatkowym wzmocnieniami z PE troszczy się o równomierne rozłożenie ciężaru. Poprzez ściąganie troków pasa do przodu, nawet przy ciężkim plecaku pas biodrowy bardzo łatwo i wygodnie się zaciska. Pas biodrowy wyposażony w System VARI-FLEX to rozwiązanie w znaczący sposób podnoszące komfort marszu z dużym ciężarem. Pas biodrowy zawieszony na dwóch alu-szynach pracuje zgodnie z balansem bioder, a jego wahadłowa konstrukcja eliminuje jednocześnie balans ciężaru na plecach. W efekcie ciężar nieruchomo spoczywa na plecach, podczas gdy pas biodrowy, podtrzymując plecak, pracuje elastycznie z każdym krokiem. Taka zależność ma niebywałe znaczenie podczas marszu na szlaku, gdzie wymagana jest precyzja każdego kroku, ale również wówczas gdy marsz trwa wiele godzin, a oszczędność sił pozwala osiągnąć wymarzony cel.

Więcej o tym produkcie można dowiedzieć się na stronie dystrybutora: www.bakosport.plWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com