facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Aircontact 65+10 / DEUTER

Nowość 2009 - wahadłowy pas biodrowy VAR-FLEX.

Nowość 2009!

 

 

Seria dużych plecaków transportowych Aircontact zyskała nowe rozwiązania funkcjonalne, które w znaczny sposób podnoszą komfort użytkowania. Zmieniono kształt ułożenia poduszek w systemie nośnym, kolorystykę systemu i wygląd zewnętrzny, ale za najważniejszą zmianę należy uznać wprowadzenie wahadłowego pasa biodrowego VAR-FLEX. To rozwiązanie w znaczący sposób podnosi komfort marszu z dużym ciężarem. Pas biodrowy zawieszony na dwóch alu-szynach pracuje zgodnie z balansem bioder, a jego wahadłowa konstrukcja eliminuje jednocześnie balans ciężaru na plecach. W efekcie ciężar nieruchomo spoczywa na plecach, podczas gdy pas biodrowy, podtrzymując plecak, pracuje elastycznie z każdym krokiem. Taka zależność ma niebywałe znaczenie podczas marszu na szlaku, gdzie wymagana jest precyzja każdego kroku, ale również wówczas gdy marsz trwa wiele godzin, a oszczędność sił pozwala osiągnąć wymarzony cel.
Ponadto w modelu Aircontact 65+10, szyny stelaża ułożono w kształcie litery X - pozwala to lepiej balansować ciężarem, dodatkowo szyny wygięto w stronę lędźwi, dzięki temu plecak doskonale pasuje do kształtu pleców i stabilnie na nich spoczywa. W górnej części plecaka znajduje się wgłębienie na głowę, umożliwiające łatwiejsze jej podnoszenie podczas podchodzenia. Doskonale sprawdza się podczas górskich wypraw jak i długotrwałych pieszych podróży z dużym ciężarem. Zastosowany system Vari Quick umożliwia odpowiednie dostosowanie plecaka do wzrostu oraz wymianę szelek na mniejsze/damskie. Boczne kieszenie miechowe uszyto z materiału, co dodatkowo wzmacnia konstrukcję tej serii plecaków. Z każdego boku plecak umieszczono po trzy pasy kompresyjne (zmiana 2009). Z przodu plecaka znajduje się kieszeń na mapę oraz dwa rzędy szpejarek.. Plecak posiada możliwość użycia 2 bukłaków po 2 litry każdy.

Dotychczas model Aircontact 65+10 został doceniony w następujących plebiscytach:
PLECAK ROKU 2007, w kategorii Plecaki Trekkingowe, według czytelników Outdoor Magazine
PLECAK ROKU 2006 - w kategorii Plecaki trekkingowe, według czytelników Outdoor Magazine
II Miejsce Najlepszy Plecak Trekkingowy w 2005 r. - według czytelników Outdoor MagazineDetale:
 1. pokrowiec p/deszczowy, uszyty z jednego kawałka materiału
 2. kompatybilny system H2O (max 2 x 2L)
 3. dwie komory oddzielone suwakiem
 4. szeroki pas biodrowy z systemem VARI-FLEX
 5. pasy nośne regulowane skokowo, system VARI-QUICK
 6. pas piersiowy
 7. dwie kieszenie zewnętrzne miechowe z materiału
 8. dwie kieszenie kompresyjne po bokach (2 x 8 L)
 9. dwie kieszenie zapinane na suwak w kominie
 10. kieszeń na mokrą odzież
 11. kieszeń w pasie biodrowym
 12. uchwyty i troki do zamontowania sprzętu alpinistycznego
 13. boczne troki kompresyjne, po 3 z każdego boku
 14. instrukcja SOS

Przeznaczenie: trekking, podróże, turystyka
Waga całkowita: 2800g
Wymiary: 83/38/28 (wys/szer/gł)
Kolory: 422: anthracite-moss, 464: anthracite-fire
Pojemność: 65+10 (komin) + 8(kieszenie kompresyjne)
Sugerowana cena: 739 zł


System nośny: DEUTER AIRCONTACT
Nazwę temu systemowi dała specjalna pianka wypełniająca system - Aircontact. Pianka posiada otwarte komory. Przy nacisku ciała na piankę, wilgoć i gorące powietrze zostają odpompowane na zewnątrz systemu. Taka konstrukcja systemu nośnego daje doskonały komfort podczas noszenia plecaka, przy równoczesnej stabilizacji ładunku na plecach. Właściwości Systemu Aircontact zostały potwierdzone testami, które dowiodły, że plecaki z użyciem tej pianki redukują potliwość o około 15 procent.
 1. Pianka wypełniająca część styku systemu nośnego z plecami, zbudowana z oddychających komór, idealnie odprowadzających gorące powietrze wytwarzane przez ciało. Efekt pompowania - następujący wskutek nacisku na piankę podczas ruchu powoduje cyrkulację powietrza, zasysane z zewnątrz przenika do struktury pianki wypierając jednocześnie nagrzane powietrze. W modelu ACT Lite efekt cyrkulacji dodatkowo zwiększa centralny kanał wentylacyjny.
 2. Anatomicznie uformowane, aluminiowe szyny, ułożone w kształcie litery X, dodatkowo wzmocnione odpowiednim poprzecznym profilem. Sposób ułożenia szyn, pozwala na lepsze dopasowanie systemu nośnego do pleców, lepszy balans ciężaru i przeniesienie go na pas biodrowy (model Aircontact 35+10 nie posiada szyn alu, jego system został wzmocniony płytą).
 3. Vari-Quick, to bardzo proste i funkcjonalne dopasowanie położenia pasów nośnych do długości pleców.
 4. Wgięcie na głowę od modelu Aircontact 50+10 SL i wzwyż.
 5. Dodatkowe troki stabilizujące przy pasach nośnych umożliwiające precyzyjne dopasowanie i wypozycjonowanie plecaka. Od modelu Aircontact 50+10 SL troki można zawiesić na dwóch wysokościach - w zależności od wysokości umieszczenia pasów nośnych.
 6. Anatomicznie uformowane pasy nośne pokryte z zewnątrz tkaniną 3D-AirMesh.
 7. Wielowarstwowy pas biodrowy. Wysoki komfort noszenia gwarantuje od strony wewnętrznej miękka pianka pokryta oddychającą tkaniną 3D Air - Mesh. W środkowej i zewnętrznej warstwie pasa biodrowego, użyto twardej pianki wzmocnionej dodatkowo PU, której zadaniem jest utrzymanie właściwego anatomicznego kształtu. Solidny i właściwie uformowany pas biodrowy pozwala odciążyć ramiona i dłużej cieszyć się wędrówką. W serii ACT Lite zastosowano podwójną, cieńsza piankę obszytą oddychającą tkanina 3 D-Air-Mesh.
 
Więcej na temat tego modelu oraz innych produktów DEUTER na stronie dystrybutora: www.bakosport.pl
 

2008-10-08

(kg)


Bakosport
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com