facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-23
 

Afryka równikowa - Tanzania (25 kwietnia, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Leszkiem Jonkiem w ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz".
Prezentacja "Afryka równikowa - Tanzania" jest efektem  zrealizowanego w marcu oraz kwietniu 2007 r. wspólnie z Danielem Operaczem oraz Łukaszem Kapałą wyjazdu do Tanzanii.

Ambitnym planem było odwiedzenie Mozambiku północnego oraz Malawi, niestety warunki afrykańskiej pory deszczowej uniemożliwiły realizację zamysłu. Afryka równikowa charakteryzuje się gorącym oraz wilgotnym klimatem, co sprawia, że podróżowanie po tym regionie Afryki jest szczególnie trudne, przemieszczaliśmy się korzystając wyłącznie z miejscowych środków transportu takich jak autobusy, minibusy, promy oraz inne. Czarny kontynent pokazał nam, że Afryka to nie tylko piękne i urocze pejzaże, nienaruszona przyroda oraz dzikie zwierzęta ale również niewiarygodna bieda ludzi oraz choroby takie, jak np. malaria.
 
Przedstawione zdjęcia obrazują graniczącą z Kenią jednak mniej znaną Tanzanię - podróż w stronę Mozambiku, bajkową wyspę Zanzibar nad tropikalnym Oceanem Indyjskim oraz safari w parkach narodowych: Lake Manyara oraz w Ngorongoro Conservation Area - jest to kaldera wygasłego wulkanu, w którym w sposób naturalny żyją tysiące zwierząt niemal wszystkich gatunków zamieszkujących Afrykę Wschodnią.

Czarna Afryka w kontekście wielu innych wypraw okazała się kontynentem szczególnym, pełnym wrażeń, barw, kontrastów i zapachów wyjątkowo mocno zapadających w pamięci podróżnika.

Leszek Jonek - absolwent U.Ś. - wydziału Radia i Telewizji. Z zamiłowania globtroter, fotograf, żeglarz oraz nurek głębinowy. Po niezliczonych podróżach po Polsce i po Europie, wielu zrealizowanych autostopem, odwiedzał kraje Ameryki Południowej i Środkowej, Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki i Oceanii. Wiceprezes Śląskiego Stowarzyszenia Podróżniczego GARUDA.
Współorganizator festiwalu slajdów podróżniczych w Katowicach. Właściciel agencji reklamowej  CONCEPT www.reklama.katowice.pl.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 25.05.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny!

 fot. Leszek Jonka
 fot. Leszek Jonka
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com