facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-05
 

adidas Terrex Team Poland rusza do Turcji

10 października zespół adidas Terrex Team Poland stanie na starcie rajdu Lycian Challenge. Zespół w składzie: Krzysztof Łakomiec, Jakub Wolski, Agnieszka Korpal i Tomek Kowalski zmierzy się z turecką trasą liczącą około 350 km. Trwają właśnie ostatnie przygotowania logistyczne przed niedzielnym wylotem.
Rajd będzie zdecydowanie wymagający ze względu na górzysty teren pokryty śródziemnomorską niedostępną roślinnością i niemające za wiele wspólnego z rzeczywistością mapy. Poza tym na zawodników czekają atrakcje w postaci morskich kajaków i canyoningu. Większość dystansu (ok. 200 km) trzeba będzie oczywiście spędzić na rowerowym siodełku, a podjazdy niejednokrotnie mają przekraczać 1000 metrów w pionie.

fot. www.adidas.pl


Na sukces w rajdzie nie powinni nastawiać się biegacze, ponieważ odcinki trekkingowe zazwyczaj będą stosunkowo krótkie – wprawdzie suma kilometrów do pokonania pieszo to prawie 80, ale cały ten dystans zawodnicy pokonają w pięciu częściach. Trzecią znaczącą dyscypliną będą oczywiście kajaki – dwa etapy – rzeczny i morski, ten pierwszy liczący 12 km, drugi 45 km. W to wszystko organizatorzy wpletli zadania linowe najczęściej połączone z canyoningiem, a więc zjazdy w wodospadach, brodzenie w strumieniach i inne tego typu wyzwania. Do tego wszystkiego jeszcze kilometr pływania.

Na całej trasie, na której pokonanie zawodnicy mają 4 dni, zostaną rozmieszczone zaledwie dwa przepaki. Zapowiada się więc wyścig „jucznych koni”.

Schemat trasy:

 
 
Odwiedź
www.adidas.pl/outdoor
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com