facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-23
 

Adidas Terrex Solo - gotowe, by realizować wspinaczkowe projekty

Adidas TERREX Solo są efektem wspólnych prac Beata Kammerlandera, Bernda Zangerla oraz Thomasa i Alexandra Huberów. To buty, które łączą lekkość i elastyczność przy znakomitej stabilizacji stopy.
Zostały już docenione przez zawodowców, zdobywając wyróżnienie „Outdoor Industry Award”. W tegorocznym sezonie zyskały jeszcze lepszą przyczepność.

adidas TERREX Solo to wszechstronne i wygodne buty podejściowe o niewielkiej wadze i niezawodnej stabilizacji. Tym, co je wyróżnia, jest specjalna asymetryczna konstrukcja przedniej części podeszwy buta. Dzięki niej, zyskują maksymalną przyczepność i idealnie sprawdzają się podczas niewymagającego skalnego oraz górskiego wspinania. Bracia Huberowie korzystali z tego modelu nawet na drogach o trudnościach 6+.

 

Podeszwa i pięta zostały wyposażone w dodatkową warstwę gumy o doskonałych właściwościach tarciowych. W efekcie buty dają mocne oparcie i kontrolę na każdej nawierzchni, także na mokrych skałach. Pomagają w poruszaniu się po niedostępnych terenach wspinaczkowych oraz sprawdzają się podczas wycofywania z wielowyciągowej drogi. W środkową podeszwę została wbudowana elastyczna płytka z TPU – protection plate. Sprawia ona, że te buty o niewielkiej wadze są ekstremalnie stabilne oraz chronią stopy na nierównym i skalistym terenie. Elastyczny materiał adiPRENE® pochłania siłę uderzenia pięty o podłoże, wpływając na jeszcze lepsze dynamiczne wybicia. Nad piętami znajdują się asymetryczne pętle. Dzięki nim buty można łatwo przyczepić za pomocą karabinka do plecaka lub uprzęży wspinaczkowej.

Szczegóły:

Odporna na ścieranie siateczka tekstylna

Specjalna podeszwa z asymetrycznymi strefami, skonstruowanymi tak, aby optymalnie wspierać użytkownika podczas szybkich podejść i wspinania

Protection plate w podeszwie środkowej chroni stopy przed skalistym podłożem

Materiał adiPRENE® pochłania siłę uderzenia pięty o podłoże, skutecznie ją amortyzując

Asymetryczne pętle z tyłu buta, by łatwo móc je przyczepić za pomocą karabinka do plecaka lub uprzęży wspinaczkowej

Waga: 390 g (UK 8.5)
Rozmiary: 6.5 – 11.5, 12.5, 13.5
Kolory: sharp blue/high energy/black
Cena sugerowana, detaliczna: 499 PLNKolekcja adidas TERREX wiosna/lato 2012


Sprzęt outdoorowy dla tych, którzy cenią sobie szybkość w górach

Jeśli areną Twoich działań są góry i cenisz sobie lekkie, wytrzymałe, a zarazem techniczne rozwiązania, kolekcja adidas TERREX jest dla Ciebie. Każdy produkt z tej szerokiej kolekcji, zwłaszcza: kurtki, spodnie, bluzy, termiczne warstwy bazowe, skarpetki, buty i plecaki - został specjalnie opracowany, aby spełniał najwyższe oczekiwania outdoorowców. Począwszy od doboru materiałów, przez stworzenie oddzielnego zastosowania systemu FORMOTION™ dla mężczyzn i kobiet, optymalne umiejscowienie kieszeni i wentylacji,  po elementy odblaskowe - wszystko to przyczynia się do zapewnienia szybkości i niezawodności w górach.

news.adidas.com/PL
www.adidas.com/outdoor/com
www.facebook.com/adidasoutdoor
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com