facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

adidas ROCKSTARS 2019 dla Japończyków - Futaba Ito i Yoshiyuki Ogata z wiktorią w Porsche-Arena

Szturmem wzięli tegoroczną edycję prestiżowych zawodów adidas ROCKSTARS reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni. W miniony weekend przestronna Porsche-Arena w Stuttgarcie po raz kolejny gościła najlepszych specjalistów od boulderingu, którzy rywalizowali w widowiskowych zmaganiach, połączonych z muzyką. Tradycyjnie chodziło o dobrą zabawę, w myśl motta przewodniego imprezy: climbing meets music. Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę, a zawodnicy nadali całości niezbędną treść, serwując swoim występem licznie zgromadzonej publice kapitalne widowisko. Nie zabrakło emocji i sensacyjnych, dramatycznych wręcz zwrotów akcji. Ostatecznie superfinał wygrali Futaba Ito do spółki z Yoshiyukim Ogatą, zostawiając w pokonanym polu Janję Garnbret i Floriana Klinglera.

adidas ROCKSTARS 2019 - runda eliminacyjna; fot. Bert Willer

 

Zmagania trwały łącznie dwa dni: w piątek miały miejsce eliminacje, w sobotnie przedpołudnie rozegrano półfinał, a wieczór zarezerwowany był na decydującą, finałową rundę, którą wieńczył pojedynek rozgrywany w formacie duel - na dwóch identycznych boulderach, w myśl obowiązującej zasady rodem z czasówek - czyli "kto pierwszy, ten lepszy". ;-) 

W tegorocznym superfinale najpierw byliśmy świadkami nieco sensacyjnego rozstrzygnięcia rywalizacji Pań - młodziutka Futaba Ito skrzyżowała rękawice z bezkonkurencyjną w tym sezonie Janją Garnbret. 19-letnia Japonka wybrała zupełnie inne patenty niż Słowenka - choć jej pierwsza próba zakończyła się na materacu, to jednak prędko wystartowała ponownie i w kolejnej wstawce nie znalazła już większych trudności w dojściu na top, czego nie można powiedzieć o jej vis a vis. Potrójna Mistrzyni Świata zupełnie się pogubiła - zawahanie kosztowało ją zwycięstwo i tym samym kolejny tytuł do kolekcji przeszedł jej koło nosa. Nie wyglądała jednak na zbytnio zmartwioną tym faktem, miast tego rzuciła się z gratulacjami do swojej młodszej koleżanki - swoją drogą bardzo piękny obrazek. ;-)

 

Janja Garnbret gratuluje Futabie Ito, która wciąż nie może chyba uwierzyć w to, co się właśnie stało; fot. Björn Pohl

 

Męski superfinał był zdecydowanie bardziej wyrównany i trwał znacznie dłużej - Florian Klingler i Yoshiyuki Ogata nie mogli poradzić sobie z ostatnim ruchem do krawędzi konstrukcji ściany, z którego należało już tylko wymantlować do topu. Raz za razem spadali będąc dosłownie milimetry od sukcesu. W końcu jednak to Japończyk wykrzesał z siebie dodatkowe pokłady energii i w decydującej próbie zdołał sforsować cruxowe miejsce. Top był już tylko formalnością i w efekcie Ogata mógł cieszyć się z końcowego triumfu. 

 

Superfinał Panów - Yoshiyuki Ogata utrzymuje strzał do krawędzi i chwilę później zostaje zwycięzcą tegorocznej edycji adidas ROCKSTARS; fot. Vladek Zumr

 

WYNIKI:


Panie:


Panowie:No i "na deser" - zapis video z finałowej rundy:

 

Źródło: adidas-rockstars.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com