facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-09-17
 

adidas Outdoor Tour 2012 już za nami

W weekend 7-9 września Zakopane stało się miejscem spotkań międzynarodowych i lokalnych sportowców, zawodników boulderingu oraz wszystkich innych z pasją do ekstremalnych wyczynów.
W drugiej edycji adidas Outdoor Tour wzięli udział reprezentanci: boulderingu, wspinania, kajakarstwa górskiego oraz slackline`u. Na zakopiańskim festiwalu zobaczyć można było znakomitych sportowców z teamu adidas outdoor: slacklinerów – Lukasa Irmlera i Reinharda Kleindla, kajakarza górskiego – Olafa Obsommera oraz reprezentujących wspinanie Thomasa Hubera, Barbarę Zangerl, Adama Pustelnika, Tomasa Greksaka oraz Martina Krasnansky’ego.

Jedno z największych spotkań gwiazd outdooru w Europie Środkowo-Wschodniej, które rozpoczęło się 4 września w Liptovskim Mikulaszu (Słowacja), zakończyło się 10 września w Zakopanem. Pierwszy raz w historii tak liczne grono gwiazd outdooru zebrało się, aby zaprezentować swoje sportowe osiągnięcia oraz spotkać się z przedstawicielami mediów i fanami marki.

fot. adidas

adidas slackline and highline jam na Krupówkach

W sobotę niemiecko-austriacki team najlepszych highlinerów Lukas Irmler-Reinhard Kleindl zaprezentował swoje umiejętności tłumnie zgromadzonej na Krupówkach publiczności obserwującej kolejne tricki wykonywane kilkanaście metrów nad ziemią pomiędzy Hotelem Gromada a budynkiem PZU S.A. Dla wszystkich tych, którzy sami chcieli sprawdzić, na czym polega umiejętność poruszania się na taśmie, rozstawiono slackline tuż nad ziemią. Show na slackline w wykonaniu zaproszonych gwiazd można było oglądać w specjalnie zorganizowanym ogródku slackowym na tyłach Dworca Tatrzańskiego.

Nad całością czuwały najlepsze polskie ekipy slacklinerów: SlackHouse, Dwa Drzewa oraz Krowie Oko.

Boulderowe zmagania podczas adidas Zako Boulder Power


Sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom oraz kibicom podczas sobotnich eliminacji oraz niedzielnych półfinałów i finałów adidas Zako Boulder Power, będących coroczną edycją Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w Boulderingu. Do dyspozycji zawodników był specjalny namiot „lounge zone”, w którym o ich regenerację dbali profesjonalni masażyści, a dla utrzymania formy zapewniono sportowcom energetyczny catering. Do boulderowych zmagań, zagrzewała uczestników platforma dj-ów. W przerwie między drugą i trzecią grupą eliminacyjną do boulderu wymyślonego przez Adama Pustelnika mogli przymierzyć się kibice.

fot. adidas

Finały zawodów adidas Zako Boulder Power otworzył Thomas Huber życząc powodzenia zawodniczkom zgromadzonym w namiocie stanowiącym strefę izolacji. Przez półfinały przedarły się szóstki najlepszych kobiet i mężczyzn, by od godziny 19:00 walczyć o najwyższe miejsce na podium. Finałom towarzyszył pokaz artysty-perfomera, Bartka Kolbusza, który wykonał na żywo niepowtarzalne statuetki dla zwycięzców oraz osób, które zajęły w finale ostatnie miejsca. W tym roku, najlepszymi zawodnikami okazali się Sylwia Buczek i Aleksander Romanowski, którzy jako jedyni finaliści pokonali wszystkie cztery problemy przygotowane przez zespół pod kierownictwem Grzegorza Karolaka.
fot. adidas

Kajaki i wielowyciągowe oraz górskie wspinanie – spotkania ze sportowcami

Nie zabrakło również spotkań z samymi sportowcami. W Dworcu Tatrzańskim była okazja, żeby posłuchać Tomasa Greksaka i Martina Krasnansky’ego. Opowiadali o wyświetlonym wcześniej filmie z ich udziałem „Tatry is all in” przedstawiającym, jak mistrzowie letnich sportów outdoorowych wykonują je, ale w warunkach zimowych. Niezwykle emocjonująco zostały przyjęte filmy Olafa Obsommera pokazujące pełne adrenaliny egzotyczne wyprawy kajakarskie.

fot. adidas

W sobotni wieczór Adam Pustelnik prowadził spotkania z austriacką specjalistką od boulderingu i wspinania wielowyciągowego – Barbarą Zangerl oraz ze słynnym ekstremalnym wspinaczem górskim – Thomasem Huberem. Przy pełnej sali opowiedzieli zarówno o swoich największych sukcesach, jak i kolejnych sportowych wyzwaniach. Barbara Zangerl opowiedziała o przejściach Délicatessen 8b na Punta d`u Corbu na Korsyce, Super Cirill 8a/8a+ na Parete di Sonlerto w Ticino oraz o niedawnym sukcesie: pierwszym kobiecym przejściu drogi End of silence (8b+, 350 m) na ścianie Feuerhöndl (Alpy Berchtesgadeńskie), której autorem jest zresztą Thomas Huber. Ten ostatni przybliżył swoją wyprawę do Patagonii w 2011 roku oraz odpowiadał na pytania związane z ostatnim sukcesem braci Huber, którzy 9 sierpnia wraz z Mario Walderem uklasycznili Bavarian Direct na Mount Asgard.

Barbara i Martin pod ścianą Mnicha. Cdn?


Sportowe aktywności pokrzyżował sobotni deszczowy poranek. Zaplanowane wyjście wspinaczkowe, w ramach którego Barbara Zangerl i Martin Krasnansky mieli zmierzyć się z legendarnymi drogami Mnicha, Metallicą i Wariantem R, musiało tym samym skończyć się szybciej niż tego oczekiwano. Padający deszcz skutecznie uniemożliwił wspinaczkę i po podejściu pod ścianę zespół musiał się wycofać. Lita skała zrobiła jednak wrażenie na sportowcach, kto wie, może niedługo zobaczymy ich wspinających się na Mnichu…

Źródło: adidas


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
BIZNES
 

Hanwag Rotpunkt Low GTX wraca na dobre

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com