facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-02-10
 

Adam Pustelnik gościem specjalnym adidas podczas Targów KIELCE SPORT-ZIMA 2012

Czołowy polski wspinacz będzie gościł w dniach 15-16 na stoisku firmy adidas. Jest to znakomita okazja, aby spotkać się i porozmawiać z Adamem oraz – podczas zaplanowanych slajdowisk – posłuchać opowieści o jego projektach wspinaczkowych i rehabilitacji po ostatnim wypadku.

Adam Pustelnik na Orbayu 8b+/8c na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii, 2011, fot. Bernardo Gimenez

Na łamach naszego serwisu nie ma potrzeby szczegółowego przypominać sylwetki Adama, bowiem czytelnicy GÓR od lat śledzą jego dokonania, czytając kolejne publikowane przez nas materiały. Dość powiedzieć, że popularny Adaś to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych na Zachodzie polskich wspinaczy młodego pokolenia.

W pierwszych latach swojej kariery wspinaczkowej skupił się na wspinaczce sportowej, by z czasem skoncentrować się na trudnych wielowyciągówkach w górach. Jego przejścia, m.in. Action Directe 9a we Frankenjurze, wielowyciągowego Silbergeier 8b+ w Rätikonie czy Orbayu 8b+/8c na Naranjo De Bulnes zaliczają się do najlepszych osiągnięć polskich wspinaczy podczas ostatniego dziesięciolecia. Pustelnik wspinał się także na wielkich ścianach w dolinie Yosemite, dolinach Ak-Su i Kara-Su w Kirgistanie, w dolinie Charakusa w Karakorum oraz w Patagonii w rejonie Fitz Roya.

Wielokrotnie nagradzany lub nominowany za wspinaczkowe i alpinistyczne osiągnięcia. Od 3 lat występuje także w roli szefa grupy routesetterów na zawodach z cyklu Pucharu Świata. Od 2011 roku współpracuje z adidas Group.

Oczywiście na stoisku firmy adidas, oprócz możliwości spotkania się z Adamem, będzie okazja zapoznania się z nową kolekcją outdoorową Terrex – profesjonalną linią produktów wspinaczkowych dedykowaną dla wymagających młodych sportowców outdoorowych. Aby przekonać się o znakomitej jakości tej odzieży, nie trzeba wierzyć na słowo – będzie można ją przetestować w wietrznych i chłodnych warunkach w specjalnej kabinie.

www.adidas.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com