facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Adam Ondra wytycza Move (9b lub 9b+)

Ostatniego dnia we Flatanger Adam Ondra przeszedł jeden ze swoich projektów. Move, bo tak została nazwana droga, oscyluje w trudnościach 9b/b+

Droga ma 55 metrów, które można podzielić na trzy części: około 20 metrów 8b doprowadzające do dobrego restu z klinowaniem kolana, następne około 20 metrów 8c+/9a do bolesnego restu z klinowaniem kolana. Do tego miejsca droga ma pewnie 9a, a na dokładkę dostajemy 12 metrów intensywnego boulderowego odcinka wycenionego na 9a.

"9b/b+, albo trudne 9b. Projekt zajął mi 2,5 tygodnia. Nie dość, że były super warunki, to jeszcze byłem w formie. Move była dla mnie trudna, jedna z moich najtrudniejszych, lecz myślę, że Change będzie trudniejsza do powtórzenia, ponieważ jest w moim stylu".


Adma Ondra na ostatnim trudnym ruchu Move. Fot. Petr Pavlicek


Czech spodziewał się dłuższej pracy nad drogą, lecz dzięki znalezieniu dobrego - lecz bolesnego - klinowania kolana, udało mu się wystarczająco odpocząć przed ostatnią boulderową partią.

Przejście miało miejsce w ostatni dzień norweskiego tripu Adama i aktualnie jest już w Czechach, gdzie zamierza "podładować baterie" i wrócić jeszcze na 2-3 tygodnie we wrześniu, zanim zacznie studiaAdam we Flatanger. Fot. Claudia Ziegler


Źródło: 8a.nu

Goryonline
 
2019-05-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krótkie podsumowanie kursu ekiperskiego PZA

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-05-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"Fish Eye" 8c i inne katalońskie zdobycze Idy Kupś

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piotrek Schab idzie jak burza - pada "Pachamama" 9a+!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com