facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Adam Ondra wytycza kolejne ekstremy w Norwegii

Adam Ondra w tym roku zapowiadał ostrą walką o zwycięstwo w Pucharze Świata. Ewidentnie jednak starty nie poszły mu tak jak to sobie zaplanował. Czyżby trening Patxiego Usiobiagi nie był jednak tak świetny?

Ondra w swoim żywiole. Flatanger, Norwegia (fot. Petr Pavlicek)


Na otarcie łez (o ile można tak mówić w sytuacji kiedy zajmuje się 3 miejsce w generalce:-) Adam wybrał się do swojego ulubionego Flatanger. Kilka dni pobytu wystarczyło na wytyczenie niezłych nowości na czele z dwoma drogami o trudnościach 9a.

 

Brunhilde low start 9a - nowa droga na lewo od Thor’s Hammer oboltowana przez Elliota Ashe. Oryginalnie wersja za 8c startuje z chwytów do których trzeba podejść po linie. Jednak po dodaniu startu z ziemi przez bulderek z Thor’s Hammer otrzymaliśmy mocne 9a.

 

Witchhammer 9a - linia ubezpieczona przez Adama Pustelnika. Kilka wpinek wspólnych z Nordic Flower po czym odbijamy w lewo mijając Thor’s Hammer i kończąc cruxem z drogi Brunhilde. Zdaniem Adama jedna z najlepszych linii we Flatanger. Padła w drugiej próbie.

 

Andre Hoyre extension 8c+ - w przypadku tej linii Adam nie zaliczył sobie pełnoprawnego przejścia, gdyż zakończył wspinaczkę na stanowisku z sąsiedniej drogi. Pełnoprawny projekt musi jeszcze poczekać na prowadzenie.

 

 

Adam odwiedził również miejscówkę o wdzięcznej nazwie Hell, gdzie odhaczył jak sam twierdzi „ostatni projekt w tym rejonie”:

 

„Wspinanie to 8c ale wpinka do drugiego ringa podnosi trudności do 8c+” - skomentował Adam. W sumie to ciekawe podejście, bo od zawsze podczas wycenienia drobi wg. skali francuskiej nie brano pod uwagę asekuracji.

 

Po powrocie z Norwegii młody Czech wpadł na chwilę do Arco (konkretnie do rejonu Padaro), czego efektem były dwa onsajty na drogach o trudnościach 8c. Jedna z nich wcześniej była jedynie projektem dzięki czemu Adam zaliczył jednocześnie fajny OS jak i pierwsze przejście:

 

„Nowa, niesamowita droga oboltowana przez Paolo Benvenuti na lewo od En Horabuena. Może 8b+, w sumie nie wiem.”

 

 

Niezła seryjka jak na kilka dni wspinania:-)

 

źródło: 8a.nu


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com