facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Adam Ondra i 9a+ flash - historyczne przejście!!!

Adam Ondra właśnie napisał kolejny rozdział w historii wspinania sportowego.

Adam Ondra (fot: Bernardo Gimenez Visual Media)

 

Supermocny Czech udowodnił po raz kolejny, że nie ma sobie równych. We francuskim rejonie St Leger pokonał bowiem w stylu flash drogę Super Crackinette o niewiarygodnych trudnościach 9a+.

 

 

"Myślałem o próbie przyflashowania 9a+ od dłuższego czasu, ale problemem jest znalezienie idealnej drogi, ponieważ na świecie jest niewiele 9a+. Jednocześnie nie ma zbyt wielu dróg 9a+ których wcześniej nie próbowałem i które nadają się do flashowania - co oznacza, że nie są super skomplikowane i bardzo trikowe.” - opowiada Adam - „Widziałem tą drogę dwa lata temu i wydawało mi się to idealny kandydat, więc miałem ją w głowie i czekałem na odpowiedni moment. W tym roku wybraliśmy się w długą podróż do St. Leger we Francji i pomyślałem, że może to już czas. Niemniej jednak miałem wiele wątpliwości, czy powinienem na nią iść. Nie byłam zbyt pewny, ponieważ wiedziałem że droga jest wytrzymałościowa […] i zastanawiałam się, czy naprawdę  jestem w wystarczającej formie. Były momenty podczas tej podróży, kiedy byłem pewien, że nie spróbuję, ponieważ czułem, że to byłoby marnotrawstwo. Wiadomo przecież, że ma się tylko jedną próbę flasha.”

 

Jednak w końcu Adam znalazł się pod drogą i postanowił spróbować swych sił, wspomagany patentami od Quentina Chastagniera, który tą drogę wytyczył i ubezpieczył:

 

„Pierwsza część drogi po prostu przeleciałem. Czułem się kosmicznie silny co dodało mi pewności siebie. Dopiero w drugiej części drogi nastąpiły momenty gdy pewność tą traciłem. Szczególnie na dwóch dziurkach, na których okazało się że moje palce są za grube. Jednak jakimś sposobem udało mi się przejść to miejsce i miałem jeszcze wystarczająco siły aby wykonać ostatni trudny ruch na samej górze.”

 

Adam określił to prowadzenie mianem bardzo emocjonującego i jednego z najmocniejszych przejść w swojej karierze. Co ciekawe nie zdecydował się przecenić drogi więc chyba możemy spokojnie stwierdzić że kolejny rekord został ustanowiony.

 

 

źródło: Black Diamond FB


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com