facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Adam Karpierz i Łukasz Dębowski na VI.7

Sporo dzieje się ostatnio trudnych akcji w naszym wapieniu. Adam Karpierz, tuż przed powrotem do swojej ulubionej ostatnio Sofii uporał się z jedną z trudniejszych propozycji Jaskini Mamutowej. Nieco przypadkowo padła La bella mafia VI.7

Adam Karpierz gdzieś w Izraelu (fot. arch. AK)

 

Dlaczego przypadkowo? Opowiada Gaduła:

 

„Siadło kilka godzin przed powrotem do Sofii! Celem był Fumar, ale z rozpędu zawędrowałem wyżej;-) Dzięki za patenty na końcówkę i ekspresy podane na kiju! Kluczowe wydawało się osadzenie chusteczki w dziurze na Godoffie i wytarcie reki w spodnie przed wejściem w podchwyt;-) Jedna z lepszych wspinaczek pod Krakowem! Co do wyceny to nie(wiele) trudniejsze od Fumara.”

 

Tym samym Gadzic za jednym zamachem uporał się z dwoma VI.7: Fumar Perjudica i La bella mafia! Warto dodać że dotychczas nie miał na koncie tak trudnej drogi pokonanej w ojczyźnie. Życiówką Adasia pozostaje Hulk Extension 8c+ w Rodellarze.

 

Po powrocie do Sofii zawodnik KS Korona postanowił sprawdzić się w Bulderowych Mistrzostwach Bułgarii. Moc wypracowana na ostatnich treningach zaowocowała zajęciem świetnego 5 miejsca.

 

 

 

Adam Karpierz podczas zawodów w Bułgarii

 

Łukasz Dębowski jako niezmordowany fan Okiennika zaproponował kolejną kombinację, tym razem sam przyznaje że „ostateczną”:-) Łukasz połączył Władcę przestrzeni z Wycieczką do Ojcowa II i Super Akcjami. Nowość ochrzczona została mianem Druga Czasu Pętla a trudności określone jako 8c czyli VI.7

 

Nieco wcześniej, jeszcze na początku czerwca zawodnik z Rudy Śląskiej zaproponował nieco łatwiejszą kombinację czyli Kierownik Wycieczki II 8b+/VI.6+ łączącą Władcę Przestrzeni z Wycieczką do Ojcowa II. Ewidentnie widać że Okiennik dołączył do takich świątyń kombinowania jak Mamutowa czy Skurwysyn w Tyńcu.

 

źródło: FB, 8a.nu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com