facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

ACONCAGUA SPEED CHALLENGE – Anna Figura w drodze po rekord świata

Jak zapowiadaliśmy w numerze zimowym GÓR, z końcem roku Anna Figura wyruszyła do Chile, aby w podjąć próbę poprawienia kobiecego rekordu wejścia – a właściwie wbiegnięcia – na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6962 m).

Warto przypomnieć, że aktualny rekord kobiecy należy do Brazylijki Fernandy Maciel, która w drodze na górę osiągnęła imponujący czas 14 godzin 53 minut.

 

 

Wyprawa przebiega zgodnie z planem. Ania wraz z towarzyszącą ekipą wylądowała w słonecznym Santiago de Chile, gdzie spędziła zaledwie kilka godzin. Następnie nocnym autobusem przejechała w zaledwie 8 godzin do Mendozy, gdzie od rana załatwiała pozwolenie na wejście do parku, robiła ostatnie drobne zakupy i zwiedzała miasto. Po jednym noclegu następnego dnia wyruszyła w kierunku Puente del Inca, skąd rozpoczyna wędrówkę w górę doliny. 

 

 

Anię wspiera Fundacja Lotto.

Sponsorami wyprawy są: Dynafit, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Termy Bukovina, Budrem, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Kraków, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Ognisko w Zakopanem, 8a, Wtórpol, Lyofood, Exploruj.pl

Patronat medialny objęły: National Geographic Polska, Wysokie Obcasy, RMF FM

Partnerem wyprawy jest: GoPro.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Kinga Pachura
 
2021-10-27
BIEGI GÓRSKIE
 

Ultramaraton Babia Góra 2022 - start zapisów

Komentarze
0
 
 
Kinga Pachura
 
2021-07-27
BIEGI GÓRSKIE
 

Weekend biegowy na Babiej Górze!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com