facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-27
 

A/Zero 17

Ledwo ukazał się 16. numer, a już dostępny jest numer 17 A/Zero - biuletynu informacyjno-propagandowego KW Warszawa.
Tym razem będziecie mogli poczytać w nim o wyprawie Wojtka Ryczera do Kirgizji – w osobistej, subiektywnej i do bólu szczerej relacji wzbogaconej o sporą ilość zdjęć. W podobnym tonie utrzymana jest opowieść Pauliny Janczar i Marty Wawro o miesiącu spędzonym w Dolinie Bezingi, wzlotach i upadkach zwyciężczyń klubowego konkursu. Wspomnienia z samotnego zdobywania kolejnych alpejskich kolosów przygotował dla nas z kolei Łukasz Supergan.

Lato w Szamoniksie to natomiast blok poświecony klubowej działalności w okolicach tego słynnego miasta. O wspinaczkach, zachwytach i niespodziewanych spotkaniach piszą dla nas Adam Latusek, Magdalena Nowak i Paweł Strzelecki oraz Piotr Wolski.Nie zapominamy jednak, że nie samym wspinaniem człowiek żyje. Oddajemy głos Arturowi Paszczakowi, który dzieli się z nami trudnymi początkami kariery maratończyka, a także Paulinie Lis oraz Przemkowi Falczyńskiemu – dzięki ich tekstom łatwiej będzie nam wybrać się na skiturową wyrypę do Norwegii lub Austrii. Polecamy serdecznie!

Najwięcej jednak miejsca w tym numerze poświęcamy Tatrom – ucieszy Was na pewno unikalne i bardzo skrupulatnie opracowane topo zachodniej ściany Łomnicy. Dużo zdjęć, wypowiedzi autorów przejść, schematy, schematy, schematy. Bon appetit!

Nie zapominamy też o wspinaczach skałkowych. Ponieważ sezon letni już niedługo, przepytaliśmy kilku klubowych zawodników o ich ulubione obuwie wspinaczkowe. Może nasze rady rozwieją Wasze wątpliwości przy zakupie nowych kleterek. A dla tych, którzy myślą bardziej nad rejonem na pierwsze wiosenne wspinaczki, mamy opis słoweńskiej perły wspinaczkowej – Ospu.

Opowiadaniem Mateusza Zabłockiego przypominamy też letni obóz KWW w Dolomitach. Tym jednak, którym to nie wystarcza, polecamy materiały klubowych podróżników ekstremalnych – rzecz o samotnym tripie do Afganistanu Bartka Tofla oraz migawki z podróży autostopem do Nepalu Zuzy Wójcińskiej.

A całość okraszona ogromną ilością niezwykłych zdjęć i jak zwykle niepowtarzalnymi felietonami.
Miłej lektury!

KW Warszawa
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com