facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-08-07
 

9. Spotkania z Filmem Górskim - Simone Moro gwiazdą festiwalu

Gwiazdą 9. Spotkań z Filmem Górskim będzie Simone Moro - włoski wspinacz, alpinista, himalaista, przewodnik górski, pilot helikopterów i oficer wojska włoskiego.
Simone Moro dokonał pierwszych zimowych wejść na Sziszapangma wspólnie ze śp. Piotrem Morawskim w 2005 roku, na Makalu w 2009 roku z Denisem Urubko i na Gaszerbrum II z Denisem Urubko oraz Corym Richardsem. Simone określił zimowe wspinaczki jako najczystszy sposób eksploracji gór i przeżycia przygody. Oprócz pierwszych zimowych wejść ma wiele innych osiągnięć. W 2006 roku zrobił trawers Mount Everestu, a w 2010 roku w ciągu 48 godzin pokonał drogę z bazy na szczyt i z powrotem. Podczas próby zdobycia Lhotse w 2001 roku, na wysokości 8000 metrów przerwał wspinaczkę, aby odszukać i ratować brytyjskiego alpinistę, za co otrzymał nagrodę UNESCO Fair Play.

Na początku kwietnia tego roku zdołał  przetransportować swój helikopter z Włoch do Nepalu, aby oddać  go w służbę Himalayan Rescue Team. To wyzwanie logistyczno-biurokratyczne opatrzył krótkim i trafnym komentarzem: - Słowo „niemożliwe” jest zawsze i wyłącznie naszym alibi na porażkę.

Fot. Richard Cory

19 maja wraz z pilotem Maurizio Follinim przeprowadził pierwszą na świecie akcję ratunkową z użyciem helikoptera na wysokości 7800 metrów. Miesiąc później helikopter rozbił się w drodze powrotnej z akcji ratunkowej w Himalajach – w tym czasie Simone Moro przebywał w Rzymie.

Spotkanie z Simone Moro odbędzie się w sobotę 7 września o godzinie 19.30 w Kinie Sokół w Zakopanem. Simone Moro opowie o zimowym wspinaniu  i zaprezentuje najnowszy film „Exposed to dreams” (2013).

Informacje na temat programu Spotkań oraz rezerwacji biletów: http://www.spotkania.zakopane.pl/program-i-bilety.html

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com