facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

8C+ na bosaka

Nie tak dawno Guillaume Glairon-Mondet wytyczył Le pied à coulisse dla którego zaproponował cyferkę 8C+, anonsując tym samym powstanie najtrudniejszego bulderu w Fontainebleau. 

Jimmy i Charles na Le pied à coulisse (fot. Clement Perotti/Sandstone media)

 

I jednego z najtrudniejszych na świecie! Nic dziwnego że cyferka ta skusiła innych mocarzy. A ostatnio w okolicy było ich aż dwóch.

 

Wczoraj na topie La Pied… zameldowali się Charles "Mowgli" Albert i Jimmy Webb. Mowgli jak to ma w zwyczaju wspinał się oczywiście bez butów! Jednak nie pokonał on wersji oryginalnej ale łatwiejszą jego zdaniem wersję wprost omijającą 6 trudnych przechwytów. Jego zdaniem tak pokonany kamyk zasługuje na wycenę 8B+.

 

Jimmy’emu przejście bulderku zajęło trzy sesje. Amerykanin postawił sobie za cel powtórzenie oryginalnej linii którą przeszedł Gui-Gui:

 

„Chciałem przejść coś co jego zdaniem było kolejnym levelem” - stwierdził Jimmy. „Jednak osobiście uważam że 8C jest bardziej odpowiednie, jest to zdecydowanie jedna z najtrudniejszych linii w lesie.” - dodał.

 

Czyli niestety, jak to często bywa, autorska wycena nie wytrzymała próby czasu. Nie wiem jak wy, ale my mamy wrażenie, że wyceny potwierdzonych bulderów mocno utknęły na 8C. Linii o tych trudnościach jest taka masa, że już chyba nikt nie jest w stanie ich policzyć:-) A 8C+? Raczej garstka…

 

źródło: 8a.nu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com