facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-15
 

8 Festiwal Slajdów Podróżniczych pamięci Kingi Choszcz (18-21 marca, Katowice)

Organizatorami Festiwalu jest Ślaskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda" oraz Studenckie Koło Podróżnicze "Denali" .
Kinga Choszcz (ur. 10 kwietnia 1973, zm. 9 czerwca 2006) - polska podróżniczka, współautorka książki podróżniczej Prowadził nas los oraz autorka książki Moja Afryka.

W październiku 1998 Kinga Choszcz i Radosław Siuda (pseud. "Chopin") wyruszyli we wspólną podróż autostopem dookoła świata. Do domu wrócili po pięciu latach. Za swoją podróż Autostopem w Świat otrzymali w roku 2004 najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce - Nagrodę Kolosa w kategorii podróże.

W 2004 roku Kinga Choszcz była gościem również naszego festiwalu. Podczas II Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach, w marcu 2004 roku Kinga wraz z Chopinem pokazywała piękne slajdy i opowiadała nam o swojej podróży dookoła świata.

Kinga, oddając się swojej pasji, wyruszyła samotnie w podróż po Afryce. Uratowała od śmierci psa - Kani. Jej ostatnim i chyba najbardziej inspirującym aktem było wykupienie z niewolniczej pracy nastoletniej dziewczynki i posłanie jej do szkoły w rodzinnej wiosce w Ghanie. Tam mieszkańcy poprosili Kingę, żeby nadała dziewczynce nowe imię. Wybrała imię Malaika, czyli Anioł.

9 czerwca 2006 zmarła w Akrze (Ghana) na malarię mózgową. Jej prochy wrzucono do oceanu, a część z nich wróciła z "Chopinem" do Polski i została złożona w Gdańsku na cmentarzu garnizonowym.

Prelekcje i pokazy slajdów odbywać się będą na Uniwersytecie Śląskim Wydział Fizyki - Aula im. Pawlikowskiego ul. Uniwersytecka 4 Katowice.

Wstęp wolny!

Więcej na: www.festiwal.morawiec.travel.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com