facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-18
 

8 Festiwal Górski w Krakowie

W dniach 3-5 grudnia 2010 roku odbędzie się 8 Krakowski Festiwal Górski. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat.

A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Na ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2010. Kolejnym krokiem w rozwoju festiwalu będzie przeprowadzenie konkursu filmu międzynarodowego – dzięki czemu zobaczymy najlepsze obrazy o tematyce górskiej z całego świata.

Już tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka”, nagroda środowisk alpinistycznych za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej. Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach.

W tym roku również nie zabraknie interaktywnych kursów lawinowych oraz paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Bardzo ważnym elementem 8 KFG będą targi sprzętu i odzieży outdoorowej.

Szczegóły na stronie www.kfg.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com