facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-31
 

8. edycja Polish Freeskiing Open zakończona

W sercu polskich Tatr rozegrane zostały zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT.
W widowiskowej konkurencji Big Air zwyciężył Markus Eder z Włoch. Triumfujący wśród Polaków Szczepan Karpiel był 3 w klasyfikacji generalnej.

Po raz 8 w polskie góry zawitali narciarze uprawiający najdynamiczniej rozwijającą się  dyscyplinę narciarską, jaką jest freeskiing. Na specjalnie przygotowanej skoczni i innych przeszkodach walczyli o warte 45 000 zł nagrody.

Emocji nie brakowało przez oba konkursowe dni, ale to sobotnie finały Big Air były najbardziej wyczekiwanym momentem zawodów. Na najeździe na potężną skocznię stanęli: Markus Eder i Stefan Schenk z Włoch, Cyrill Hunziker i Lerjen Yannic ze Szwajcarii, Joseph Tomlinson z Wielkiej Brytanii oraz Szczepan Karpiel, Jan Krzysztof i Bartek Sibiga z Polski. W finale kobiet udział wzięły: Zuzana Stromkova ze Słowacji, Kelly Sildaru z Estonii, oraz Zuza Witych i Anna Szymanowska z Polski.

Nie zabrakło trudnych technicznie, stylowych i dalekich skoków. Ostatecznie to Markus Eder okazał się być najlepszym zawodnikiem zdobywając 76,6 pkt. Włoch już w czasie pierwszego dnia pokazał, że jest kandydatem do zwycięstwa. Był najlepszy w rozgrywanym w piątkowy wieczór Night Session – zarówno na skoczni jak i railach.
Drugi w klasyfikacji generalnej był Cyrill Hunziker z 72,8 pkt., a trzeci Szczepan Karpiel z 62,7 pkt. Tym samym Zakopiańczyk po raz trzeci z rzędu został Mistrzem Polski we Freeskiingu. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Bartek Sibiga, dla którego był to pierwszy start w Polish Freeskiing Open. Zdobywając 58,6 pkt został Wicemistrzem Polski i wyprzedził Jana Krzysztofa, który przez 2 ostatnie lata zdobywał ten tytuł. Wśród kobiet najlepsze skoki oddała Stromkova, druga była Sildaru, a trzecia Witych.

Specjalna nagroda czekała na 4 najlpeszych amatorów, którzy nie kończyli 20 roku życia. Mateusz Augustyn, Tomek Paździor, Jan Gąsienica – Daniel i Robert Szul zdobyli przepustki do startu w finałach cyklu The North Face Ski Challenge w Val Thorens we Francji. Sponsor główny pokryje koszty podróży Augustynowi, który zdobył także nagrodę Rookie of The Year.
Na zakończenie zawodów przyznane zostały także nagrody w konkurencji Rails. Tu najlepsze ewolucje pokazali Matti Till i Zuzana Stromkova. Z kolei Weronika Chyc nagrodzona została za najlepszą jazdę podczas Night Session.


Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie www.pfopen.pl.

SPONSORZY: The North Face, Fiat, Sony Vaio, Armada Skis & Outerwear
PATRONI MEDIALNI: Viva Polska, Extreme Sports Channel, RMF MAXXX, Gazeta Wyborcza, Red Bulletin, Tygodnik Podhalański, Mens Health, Extremium, Ski Magazyn, skionline.pl, aktywni.pl, newschoolers.com, downdays.eu, freestyle.pl, freeskiing.cz i freeride.cz.
PARTNERZY: Polski Związek Narciarski, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Association of Freeskiing Professionals, BERN, Apotobo, Biuro Promocji Zakopanego, ośrodek narciarski Harenda oraz portale ski2die.pl i twotip.com
WSPARCIE ENERGETYCZNE: Red Bull
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com