facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-29
 

6. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Przygotowania do 6. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 9 -12 września, idą pełną parą.
W tym roku Spotkania przeniosą się z Kina Sokół do Dworca Tatrzańskiego. Zapowiada się wiele interesujących punktów programu.

- Ulokowanie Spotkań w Dworcu Tatrzańskim to duża zmiana, z której bardzo się cieszymy. Była to niegdyś najważniejsza placówka kulturalna w Zakopanem, tutaj m.in. swą siedzibę miał TOPR. W Dworcu odbędą pokazy filmów konkursowych, górskie kino nocne, premiery filmów freeridowych i spotkania z naszymi gośćmi specjalnymi – mówi Magdalena Ziaja, dyrektor Biura Organizacyjnego SzFG. W Dworcu mieścić się będzie także klub festiwalowy.
Część imprez odbywać się będzie w innych punktach Zakopanego. Hitem festiwalu będzie pokaz filmu „Deklaracja Nieśmiertelności” w reżyserii Marcina Koszałki, który odbędzie się w Kinie „Giewont”. To głośny środowisku górskim obraz, który niedawno miał swoją premierę w kinie „Kijów”.

- W tym roku przypada też 30. rocznica pierwszego światowego wejścia zimowego na Mount Everest dokonanego przez 2 Polaków. Na naszym festiwalu spotkamy się właśnie z Leszkiem Cichym i Krzysztofem Wielickim, którzy przybliżą nam ten sukces. W tym roku obchodzimy też setną rocznicę pierwszego wejścia południową ścianą Zamarłej Turni, co chcielibyśmy podkreślić podczas Spotkań. Pośród zaproszonych gości nie zabraknie Kingi Baranowskiej oraz Piotra Pustelnika, który zdobył w tym roku Koronę Himalajów. Program tegorocznego festiwalu uzupełniają prelekcje z Włodkiem Cywińskim i Maciejem Pinkwartem oraz dwie wystawy fotograficzne – mówi Magdalena Ziaja.

Szykują się również zmiany programowe: zawody wspinaczkowe „Zako Boulder Power” im. Bogusia Probulskiego nie odbędą się – jak do tej pory – w czasie Spotkań, lecz 2 – 3 października. Zostały przeniesione na ten termin w związku z międzynarodowymi imprezami wspinaczkowymi, które odbywają się w czasie SzFG. „Zako Boulder Power” po raz kolejny otrzymały status edycji Pucharu Polski we wspinaczce bulderowej i w tym roku.

Już na stałe wpisały się w program festiwalu takie punkty, jak: międzynarodowy konkurs filmów górskich, konkurs fotografii górskiej, warsztaty filmowe i fotograficzne, wycieczka w stylu retro.

Więcej informacji: www.spotkania.zakopane.pl.


 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com