facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-03-11
 

50-lat w górach (26-30 III, 16-20 IV, Warszawa)

Pół wieku wypraw warszawskich przewodników górskich w najdalsze góry świata – pokazy slajdów.


Z Warszawy na Mt. Everest

Pół wieku wypraw warszawskich przewodników górskich w najdalsze góry świata – pokazy slajdów.

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Warszawy zaprasza na pokazy slajdów z wypraw w najdalsze i najmniej poznane góry świata. W marcowe i kwietniowe wieczory na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej będzie można zobaczyć relacje z najciekawszych wypraw w historii Koła, które w tym roku obchodzi 50 rocznicę istnienia.

– Przez te lata nasi przewodnicy zdobywali szczyty na wszystkich kontynentach. W lodzie Himalajów, w syberyjskiej tajdze i upałach Afryki powstały tysiące unikatowych zdjęć, a wiele z tych wypraw zapisało się w historii polskiej turystyki. Chcemy przypomnieć najciekawsze z nich – mówi Jakub Organ z warszawskiego SKPB. 

W czasie pięciu wieczorów na każdej z uczelni będzie można zobaczyć zdjęcia zarówno z wypraw dawnych m.in. z pierwszego w historii przejścia całego Łuku Karpat (1980), jak ostatnich wyjazdów członków SKPB np. do Azji Centralnej i na Syberię.

Pokazy slajdów odbędą się na Uniwersytecie Warszawskim (26-30 III, godz. 20:15, sala C Auditorium Maximum, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) i Politechnice Warszawskiej (16-20 IV, godz. 18:00, s.217 Gmachu Głównego, Pl. Politechniki 1).

Wstęp na oba cykle wolny.

Cykl slajdowisk pt. „50-lat w górach” rozpoczyna obchody półwiecza SKPB Warszawa.

Honorowe patronaty na imprezami jubileuszowymi objęli Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz Waltz oraz rektorzy Uniwersytetu Warszawskiego Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow i Politechniki Warszawskiej Prof. Włodzimierz Kurnik.

Szczegółowe informacje o imprezach jubileuszowych i SKPB: www.skpb.waw.pl .
         

2007-03-11

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com