facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-13
 

5. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Tegoroczną, jubileuszową – piątą edycję Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego zainaugurują bezpłatne prelekcje edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

W piątkowy wieczór, już w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, odbędzie się spotkanie autorskie ze znakomitym polskim himalaistą i filmowcem – Darkiem Załuskim, który opowie o swoich ostatnich projektach górskich oraz zaprezentuje swoje filmy.

 Podczas kolejnych dwóch dni Festiwalu na uczestników czeka bogaty program wydarzeń.
Goście Festiwalu zaprezentują zdjęcia m.in. z Wysp Owczych, Boliwii, Tadżykistanu, Afganistanu, Kuby, Himalajów, Namibii czy Syrii. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu będzie Ryszard Czajkowski - polski geofizyk, dziennikarz, reporter, publicysta, podróżnik, polarnik, członek The Explorers Club. Autor ponad 300 programów telewizyjnych, kilkudziesięciu filmów podróżniczych ze swych wypraw, artykułów prasowych i wystaw.

O swojej 4-letniej podróży przez świat opowiadać będą także LosWiaheros – Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik, którzy ostatnie 1,5 roku spędzili w podróży na rowerach z Tajlandii do Polski. O drodze na Mt. Everest opowiadać będzie Monika Witkowska, która 23 maja br. stanęła na wierzchołku najwyższej góry świata, stając się jednocześnie dziesiątą Polką, która weszła na „górę Gór”. Podczas festiwalu wśród publiczności rozlosowanych zostanie wiele cennych nagród i upominków, w tym wycieczka rowerowa na Węgry ufundowana przez Klub Podróży Horyzonty.


Partnerem strategicznym Festiwalu jest LOTTO.

Organizatorem Festiwalu jest Podkarpackie Stowarzyszenie na Rzecz Przedsiębiorczości, Promocji i Rozwoju Turystyki PRO-TUR.

Źródło: www.ceneria.pl


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com