facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-02-21
 

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę – ostatnie wskazówki

Niewielu wierzyło…a jednak zrobiła nam się piękna zima w Kielcach! Spadł śnieg, jest mróz, lód się odnowił, a trawy stwardniały. Zatem jeden z warunków na udaną imprezę już jest, reszta zależy od uczestników i atmosfery jaka stworzą. Poniżej garść wskazówek użytkowych i informacji organizacyjnych.

Bezpieczeństwo

Nie zapominajcie o kaskach! Tylko osoby w kaskach będą mogły wspinać się, asekurować i przebywać pod ścianami.

Pamiętajcie – miejsce imprezy to nie naturalne skały, a nieczynny kamieniołom – zatem poruszamy się z rozwagą – zarówno na skale jak i pod nią.

Wspinanie

W sobotę wspinają się jedynie osoby uczestniczące w Imprezie, w niedzielę ściany otwarte będą dla wszystkich.

Przygotowanych do prowadzenia będzie 12 dróg, z czego jedna to lodospad o trudnościach około WI3/4. Pozostałe będą mieścić się w przedziale trudności od 4 do 7. Każdy uczestnik dostanie topo na którym będzie zaznaczony przebieg i punktacja. Na wszystkich drogach wisiał będzie komplet przelotów (na lodospadzie będą to najprawdopodobniej spity – jak je odkujemy z lodu…), zatem powinniście mieć jedynie linę i sprzęt osobisty. Asekurować - jak to w przypadku takich imprez plenerowych – będziecie się wzajemnie. Oczywiście jeżeli ktoś przyjedzie sam i będzie miał problemy ze znalezieniem partnera do wspinania na miejscu to pomożemy. Poza drogami punktowanymi, na lodospadzie będą przygotowane 2 linie wędkowe, tak aby każdy mógł zakosztować lodowej wspinaczki. Jeżeli ktoś ma ochotę przywieźć śruby do lodu i ich używać to nie widzimy przeszkód.

Ubranie i aprowizacja

Impreza jest dwudniowa (a co najmniej całodniowa). Startujemy ze wspinaniem około 9:30, a finały planujemy na 18:00. Zatem spokojnie zdążycie się przemoczyć (lodospad powstaje z wody przecie, a śnieg potrafi się w nią zamienić błyskawicznie) – zalecamy zabranie odzieży zapasowej, a dotyczy to szczególnie rękawic – tych weźcie kilka par. Na miejscu w sobotę, dla uczestników zapewniamy punkt gastronomiczny, którym dowodzić będzie sprawdzony w tej materii duet Cniach & Młody – przewidziano żurek, grochówkę oraz gar herbaty. Gdzieś obok będzie też furkotało ognisko – zatem głód i chłód nie grozi.

 

 

To chyba już wszystko – do zobaczenia na miejscu!

Komitet organizacyjny ŚKA

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com