facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-23
 

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny serdecznie zaprasza wszystkich miłośników zimowego wspinania na jubileuszową, 5. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się w dniach 9-10 lutego 2013 r.
Celem imprezy jest spotkanie oraz integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. A jak wiadomo, nic tak nie służy promocji wspinania jak... czynne wspinanie, którego będzie bardzo dużo. Przy okazji wyłonimy najlepiej dysponowanych tego dnia wspinaczy, godnych nagrody głównej, czyli Kaziowej Igły.

Zgodnie z tradycją planujemy imprezę dwudniową – w sobotę odbędzie się część sportowa, w niedzielę przewidziano wspinanie rekreacyjne. Pomiędzy tymi dniami długa noc, czyli plenerowa posiadówa integracyjna.
 


 

Statuetki dla najlepszych w 2011 r.

(fot. Przemek Klenio Klentak)

 

Impreza, dzięki gościnności gospodarza terenu - GEOPARKU Kielce - odbędzie się podobnie jak w 2011 r. w nieczynnym kamieniołomie Kadzielnia, położonym u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz w Kielcach.

Poniżej plan sytuacyjny z zaznaczonymi punktami strategicznymi. Informacja dla niezmotoryzowanych - dotarcie na miejsce z dworców: kolejowego i autobusowego zajmuje odpowiednio 20 i 25 minut marszu.
 


 

P1 i P2 - miejsca parkingowe (zdjęcie nieco nieaktualne – P2 to obecnie elegancki parking z nawierzchnią z kostki betonowej i jest to zalecane miejsce do parkowania – na zdjęciu zaznaczono wjazd);

MA - zasadnicze miejsce akcji; na niebiesko zaznaczono dojścia;

Start eliminacji planowany jest na godzinę 9:30 i poprzedzony będzie słowem wstępnym oraz przedstawieniem szczegółowych zasad punktowania. W eliminacjach przygotowanych będzie 10-12 dróg o trudnościach od 4+ do 7-, ale do wyłonienia grona finalistów branych będzie pod uwagę 5-6 najwyżej punktowanych prowadzeń, przy czym liczone będą tylko ukończone w całości drogi (nie liczymy wpinek). Taka formuła jest złotym środkiem pomiędzy zapewnieniem ciągłości i radości wspinania, a potrzebą wyłonienia czołówki najskuteczniejszych łojantów. Zamknięcie eliminacji przewidujemy około godziny 17.00. Po czym po krótkiej przerwie wyłonione grona finalistek i finalistów zmierzą się w świetle halogenów na przygotowanej drodze finałowej – już w formule OS.
 


 

Zwycięzca 4. edycji – Maciej Bedrejczuk – na drodze finałowej.

(fot. Przemek Klenio Klentak)

Tegoroczna, jubileuszowa edycja będzie szczególna z powodu włączenia do programu wspinaczki lodowej. Po doświadczeniach zdobytych podczas ubiegłorocznej akcji „Zrób sobie loda sam” (o której można przeczytać tutaj) i dzięki dużemu wsparciu sprzętowemu udzielonemu przez firmę Unimax Kielce powstaje właśnie na Kadzielni lodospad o całkiem słusznych rozmiarach - 30 m wysokości i co najmniej takiej szerokości. Jednym z punktów eliminacji (obowiązkowym dla finalistów) będzie przejście jego głównym spiętrzeniem – sprawa otwartą jest czy będzie to prowadzenie czy wędka - zdecydujemy o tym wspólnie na miejscu w dniu zawodów. Ale niezależnie od tego będą na nim zawieszone również niepunktowane wędki, aby jak największa ilość wspinaczy mogła zakosztować tego - niezbyt powszechnego w naszym kraju - rodzaju wspinaczki.
 


 

Gwóźdź programu tegorocznej edycji – 30-metrowy lodospad – na razie w fazie powstawania. (przyp. red. zobacz relację z sobotniego wspinania)

(fot. Przemek Klenio Klentak)

Zapisy na listę startową, podpisanie stosownych oświadczeń, odbiór numerów startowych, okolicznościowych koszulek, "bonów żywnościowych" na legendarną grochówkę i żurek oraz uiszczenie wpisowego można będzie dokonywać na miejscu w kamieniołomie, w sobotę od godz. 8:00. Zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa (pod tym adresem internetowym).

Ułatwi to nam organizatorom rozplanowanie działań, a zapisującym się wcześniej zamówienie odpowiedniego rozmiaru koszulki. Wysokość wpisowego szacujemy na 30-40 zł. Brak ostatecznej kwoty wynika z faktu, że jesteśmy na etapie domykania budżetu, ale będziemy się starać, aby była jak najniższa (ewentualna nadwyżka finansowa z tytułu wpisowego zostanie przekazana na pomoc Arturowi Pierzchniakowi - o akcji można przeczytać m.in. tutaj.)

Chcielibyśmy w tych szalonych czasach zachować niekomercyjny charakter imprezy – a to wymaga niezależnego, własnego finansowania. Z tego też powodu nie planujemy gradu nagród rzeczowych – obok Statuetek przewidujemy dla zwycięzców nagrody ufundowane przez polskiego producenta rękawic wspinaczkowych MONKEY’S GRIP.
 


Komitet organizacyjny ŚKA

 

Uwaga

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub (w najgorszym przypadku) odwołania Imprezy w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest to powodowane wyłącznie troską o bezpieczeństwo uczestników. Szczegółowe informacje o zmianach podamy odpowiednio wcześniej.

Nocleg

Niestety nie dysponujemy w Kielcach obiektem na miarę Domu Turysty w Zakopanem. Poza tym, zgodnie z duchem tradycji, Grom DryToolowym zawsze towarzyszyły namioty. Zatem na miejscu, przy ognisku będzie rozstawiony duży namiot wojskowy (tzw. enes), gdzie zmieści się kilkanaście osób - nie zapomnijcie zabrać ze sobą ciepłych śpiworów i karimat. Będzie także możliwość rozbicia własnego namiotu. Zachęcamy do pozostania na noc i kontynuowania wspinania w dniu następnym.

Organizator - Świętokrzyski Klub Alpinistyczny - www.ska.org.pl

Współpraca - GEOPARK Kielce - www.geopark-kielce.pl

Wsparcie sprzętowe – Unimax Kielce - http://www.unimax.com.pl/pl/kontakt

 

Sponsorzy:

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny - www.ska.org.pl

SPEED MED POLAND (opieka medyczna) – www.speedmedpoland.pl

Pizza pod Trójką - www.pizzapodtrojka.pl

MONKEY’S GRIP - www.monkeysgrip.com

 

Partner - Nasze Skały - www.naszeskaly.pl

 

Patronat medialny:

brytan.com.pl

drytooling.com.pl­­

GÓRY – górski magazyn sportowy

wspinanie.pl

 

Grafika:

Rafał Dzidek Stefanowski

 

Topo Kadzielni

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com