facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-02
 

40 metrów nad ziemią z Grolsch Expedition

Młodzi i niezależni biją kolejne rekordy Polski w highline.
Przejście 54 metrów po 2,5 centymetrowej taśmie zawieszonej 40 metrów nad ziemią! Tego dokonać może tylko człowiek z pasją. Jan Gałek, członek wyprawy Grolsch Expedition, stał się pierwszym Polakiem, który pokonał "The Great Bongzilla" w Kalifornii, przechodząc ten niezwykły dystans. Przed członkami wyprawy kolejne wyzwanie – próba pobicia rekordu świata w najdłuższym przejściu highline. Czy im się uda? Tego można się dowiedzieć z ich bloga na www.facebook.com/themarkorgpl. Wyprawa, która rozpoczęła się na początku listopada zeszłego roku, potrwa jeszcze do 13 lutego.

W poniedziałek 28 września 2009 cała Polska żyła tym, co wydarzyło się w centrum Warszawy pomiędzy Domami Towarowymi „Centrum”. Janek Gałek – polski slick i highliner pokazał, co dla niego oznacza podążać własną drogą. Przeszedł nad głowami ludzi, 15 metrów nad ziemią. Janek chcąc realizować swoją pasję zwrócił się do marki Grosch o pomoc w spełnieniu marzenia. Tak narodził się pomysł wyprawy Grolsch Expedition. Do Janka Gałka dołączyli też Damian Czermak oraz Michał Korniewicz. Wyruszyli razem do USA, 3 listopada, aby dokonać pierwszych polskich przejść po najtrudniejszych highlinach świata. Ich ambicje sięgają jeszcze dalej – zamierzają pobić rekord świata w tej trudnej dyscyplinie.

Podążanie własną drogą, pasja, niezależność - to wartości bliskie zarówno filozofii marki Grolsch, jak też polskim slicklinerom. Dlatego marka postanowiła pomóc im spełnić marzenia i zdecydowała się stać się głównym sponsorem wyprawy. „To, co marka Grolsch ceni najbardziej w tych młodych ludziach, to ich entuzjazm i determinacja w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. To także docenienie niezależnego ducha, który potrafi podążać własną drogą.” – podkreśla Tomasz Kanton, brand PR manager w Kompanii Piwowarskiej.

Podczas odbywającego się kalifornijskim Moab wydarzenia Thanksgiving Highline Festival Jan Gałek stał się pierwszym w historii Polakiem, który dokonał przejścia 40 metrów nad ziemią (to wysokość ok. 15-metrowego bloku) po 54 metrowym „The Great Bongzilla” slackline. Po nim wyczyn ten udało się powtórzyć także drugiemu członkowi wyprawy – Damianowi Czermakowi.

„Osobiście mogę śmiało powiedzieć, że podczas Grolsch Expedition każdemu z nas udało się osiągnąć ogromny postęp.” – skomentował wyczyn Jan Gałek. „Każdy z członków ekipy pobił swoje stare rekordy, przesunął granice swoich możliwości i wydaje mi się, że byliśmy w Moab jedną z mocniejszych ekip”

Przed członkami Grolsch Expedition jeszcze jedno wyzwanie. Planują oni pobić obecny rekord świata w highlinie (wynosi on 67 metrów i należy do Jerry’ego Miszewskiego – Amerykanina o polskich korzeniach). Czy uda im się go pokonać można dowiedzieć się śledząc ich blog na http://www.facebook.com/themarkorgpl

Grolsch Expedition jeszcze się nie zakończyła, potrwa do 13 lutego, ale ekipa już ma na swoim koncie znaczące sukcesy.

Do kolejnych osiągnięć ekipy Grolsch Expedition należało przejście jako pierwszych w historii Polaków: 45-metrowym torem Double Trouble Madness oraz Cave Corridor i "EBGB" w Narodowym Parku Joshua Tree w Kalifornii.

Więcej na: http://www.facebook.com/themarkorgpl
 
 
 moabone
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com