facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-08
 

3-elementowa menażka VAR

Przez cały zeszły sezon letni zżyłem się z jednym z najprostszych zestawów menażek - 3-elementowym zestawem marki VAR. Czas pokrótce opisać, jak zaczęła się i przebiegała nasza znajomość.
Zestaw to po prostu dwie (większa i mniejsza) klasyczne turystyczne menażki oraz pokrywka, która może służyć za patelnię. Całość została wykonana ze stali nierdzewnej. Ma to wiele zalet, po pierwsze menażki nie przesiąkają zapachem (tak jak mają to w zwyczaju robić te aluminiowe), są także dość wytrzymałe (ale o tym dokładnie nieco później). Przede wszystkim jednak bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Nieważne, czy trzeba umyć naczynie po robieniu kisielu, czy po przypaleniu na palniku – zwykle nie sprawia to większych problemów (a wiadomo, że na kempingu nie posiadamy najnowszych i najmocniejszych detergentów ani wielu zmywaków do naczyń). Obie menażki posiadają uchwyty, dzięki którym możemy np. zdejmować je z ognia i się nie poparzyć. Co więcej, uchwyt większej z nich służy za zamknięcie całości. Jeśli ktoś potrzebuje oszczędzać miejsce w plecaku, to wewnątrz menażek zmieści bez problemu przyprawnik czy scyzoryk. Niestety pokrywka nie posiada żadnego uchwytu, dlatego trzeba użyć własnych „patentów”, by zdjąć ją z ognia.

c_big1287261
Naczynia są wytrzymałe, a przy tym uginają się nieco pod dużym naciskiem. Dzięki w miarę cienkim dnom dania gotują się dość szybko (co ma znaczenie przy używaniu np. kuchenki turystycznej na gaz).

VAR_12_13 Menazka
O ile nie można się doczepić do wykonania samych naczyń, to uchwyty, o których mowa, wołają już o pomstę do nieba. Najprawdopodobniej trafiłem po prostu na trefny model (zamawiałem go przez Internet, więc nie miałem możliwości zobaczenia go na własne oczy przed zakupem), niestety, obie rączki są bardzo pokrzywione, dzięki temu korzystanie z zestawu jest nieco utrudnione. Na szczęście nie aż na tyle, by nie móc zamknąć pojemników – aczkolwiek szczerze powiem, że trzeba użyć trochę więcej siły do tego. Same zaczepy uchwytów do menażek także wyglądają, jakby były zrobione na szybko i niedokładnie – dlatego czuć lekki opór przy ich składaniu. Zapomniałbym jeszcze o jednym – na złączeniach rączki (w około 1/3 długości) pojawia się coś na kształt lekkiego brudu. Mam nadzieję, tak jak wspomniałem, że jest to tylko wada mojego konkretnego modelu (może się pogięło w trakcie transportu).

Czytaj całość: http://testyoutdoorowe.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com