facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-26
 

3. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

7 kontynentów, 20 godzin opowieści, tysiące fotografii… czyli w 3 dni dookoła świata podczas 3 edycji Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie!
Spotkania z podróżnikami, pokazy filmów, ogólnopolska premiera wystawy fotografii, premiery książek podróżniczych, warsztaty GPS, konsultacje medyczne dla podróżujących, wystawa zabawek z Madagaskaru… to tylko niektóre z atrakcji czekające na miłośników podróży w Rzeszowie w dniach 4-6 listopada br.

Już  po raz trzeci, w pierwszy weekend listopada (4-6.11.2011), Rzeszów stanie się mekką polskich globtroterów. Wszyscy miłośnicy podrÓży, spragnieni opowieści z najodleglejszych zakątków świata, będą mogli spotkać się podczas Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego (www.kalejdoskoppodrozniczy.pl), który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Jak co roku do Rzeszowa zawitają goście z całej Polski, których największą pasją jest odkrywanie piękna i tajemnic naszej planety. Będą oni dzielić się z uczestnikami festiwalu swoimi opowieściami, doświadczeniami, a przede wszystkim obrazami zatrzymanymi w kadrze aparatów fotograficznych i kamer. Kalejdoskop Podróżniczy, który jest pierwszą tego typu imprezą podróżniczą w woj. podkarpackim, organizowany jest przez Bartosza Piziaka i Piotra Piecha z Podkarpackiego Stowarzyszenia na Rzecz Przedsiębiorczości, Promocji i Rozwoju Turystyki Pro-Tur.

Organizatorzy zadbali w tym roku o to, by publiczność festiwalowa mogła w tak krótkim czasie odbyć wirtualną podróż po wszystkich kontynentach – od Antarktydy przez Afrykę, Azję, obie Ameryki po Europę, w tym także nasze wspaniałe Bieszczady.

Wśród gości tegorocznego Kalejdoskopu są m.in. Piotr Pustelnik – wybitny alpinista i zdobywca Korony Himalajów, który opowie o swoich wyprawach w najwyższe góry świata; Tomasz Gorazdowski – dziennikarz radiowej Trójki, który odbył szaloną podróż motocyklową dookoła świata, czy Paweł Chara – uznany fotograf i współpracownik National Geographic.

Na uczestników festiwalu czeka także mnóstwo cennych nagród – szczególnie przydatnych turystom i obieżyświatom – wśród których są m.in. bilet lotniczy i turystyczny GPS, pomocny choćby podczas wędrówek górskich i wypraw.


Nad imprezą  honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego – Mirosław Karapyta.

Aktualny program Festiwalu oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej imprezy www.kalejdoskoppodrozniczy.pl

Sponsorami i partnerami festiwalu są w tym roku: Primapol Travel, Browar Leżajsk, MK Tramping, Hotel Ambasadorski, Hotel Hubertus, Hools Energy Drink, Superfoto.pl, CEWE Color, Centrum Wspinaczkowe Forteca, Koninki.pl, Janpol, Restauracja Kryjówka, Gibsport oraz Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów, Traseo.pl, Fundacja Ryszarda Kapuścińskiego, geoMpix, travelove.pl, Grupa Bezkres, Pub Stara Drukarnia, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Ceneria.pl oraz Wydawnictwo Bezdroża.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: GC Nowiny, Nowiny24.pl, ImprezyPodroznicze.pl, Poznaj Świat, GoPlanet.pl, Travel Channel, Odyssei.com, Radio Via, Radio Wawa, Radio Eska, Pojade.pl, GeoBlog.pl, VIP Biznes i Styl, Trendy Podkarpackie, RESinet.pl, Travelbit.pl.
 
 Wielki podróżniczy świat w Rzeszowie
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com